Į įstatymo pažeidimus valdžia žiūri pro pirštus

0
579
(Ne)ekologišką maistą tiekianti Bruneros turi stogą Radviliškio rajono valdančiųjų tarpe.
Įsigyk bilietusKETBILIETAI

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) peržiūrėjusi mokinių maitinimo sutartis rado daugybę įstatymo pažeidimų. Deja, nei Savivaldybės vadovai, nei pirkimą organizavęs Švietimo ir sporto paslaugų centras (ŠSPC) , nei patys švietimo įstaigų direktoriai nemato nieko blogo. Dar daugiau. Meras Antanas Čepononis ir jo bendrapartietis Vaidotas Jakavičius, ŠSPC direktorius, nemano, kad kompetentingos institucijos specialistų parengtas dokumentas yra vertas dėmesio. Kaip susitarę, jie atkartoja žodžius: “tai tik VPT rekomendacija, kurios neprivalu laikytis.”

Nuo 167 tūkst. eurų iki 1 mln. 127 tūkst. eurų išaugusi mokinių maitinimo paslauga neabejotinai sukėlė daugybę klaustukų. Kodėl blogos reputacijos įmonė laimėjo konkursą, kodėl ji tebuvo vienintelė dalyvė, ar jai buvo pritaikytos konkurso sąlygos ir taip toliau. Mokyklų bendruomenes kėlė klausimus ne tik dėl kokybės, bet ir dėl kitų problemų, tačiau rajono valdantieji tapo VšĮ “Bruneros” užuovėja.

Maistas su kirmėlėmis – tik pagrūmojama pirštu. Maistas neekologiškas, nors įmonė įsipareigojo tiekti 100 procentų ekologišką, tačiau įmonės direktorė Rima Vinčaitė tik paraudonavo prieš rajono Tarybą atsakydama į nepatogius klausimus. Kontrolės komitetas tyrė, aiškinosi, rašė, bet taip ir liko bedančio vietoje. Panašu, kad įmonė kažkokiu būdu pelnė rajono vadovo A.Čepononio ir jo partiečių palankumą, todėl politikai pasirinko privatų verslą aukodami mokinių sveikatą ir gerovę bei mokėdami šimtus tūkstančių eurų į privačios bendrovės kišenę.

Visi Radviliškio rajono mokyklų direktoriai bėga nuo atsakomybės ir nei vienas nenori priimti nepopuliaraus sprendimo, tai yra nutraukti sutartį su VšĮ “Bruneros”. Jų nuomone, nėra pagrindo taikyti sutartyje nurodytas galimas baudas ar net nutraukti sutartį. Panašu, kad jų atsakymai suderinti su aukščiausia rajono vadovybe.

Įmonė kol kas savo nuomonės į VPT atliktą tyrimą ir priimtą išvadą nepateikė, nors jos buvo klausta raštu.

 

TvirtovėLtvirtovės pramogos

Palikti komentarą

avatar