Jauniausia gelbėtoja Šiauliuose – apie savo darbo užkulisius

0
2729
Kasdienis gelbėtojų darbas Talkšos paplūdimyje – kaip niekad intensyvus. Jauniausia gelbėtoja Šiauliuose - Rugilė Stankevičiūtė (antra iš kairės) darbą Talkšos paplūdimyje dar derina ir su abitūros egzaminais.

 

Šiaulietė, abiturientė Rugilė Stankevičiūtė – darbštaus ir ambicingo jauno žmogaus pavyzdys. Jauniausia gelbėtoja Šiauliuose darbą Talkšos paplūdimyje sėkmingai derina su abitūros egzaminais.

Atranką įveikė be vargo

Kad gelbėtojos darbas būtent tas, kokio jai šiuo metu labiausiai reikia, R. Stankevičiūtė suprato vos tik išvydusi skelbimą socialinėje paskyroje. Mergina ir iki tol buvo įpratusi vasaros laikotarpiu nebūti be darbo. Šiaulietei atrankoje teko įveikti keliolika kandidatų, kurių didžioji dauguma buvo vyrai. Reikėjo įveikti 200 metrų, plaukiant krauliu, 100 metrų plaukiant ant nugaros ir 5 minutes išsilaikyti ant vandens, gulint ant nugaros, be rankų pagalbos. Taip pat buvo tikrinami gebėjimai nardyti. Mergina neslepia, kad atranka jai nebuvo sunki. 

„Suprantu, kad tokios užduotys menkai plaukiantiems žmonėms tikrai galėjo pasirodyti sudėtingos, bet tik ne man. Septynerius metus lankiau dailiojo plaukimo treniruotes, teko varžybose atstovauti Lietuvą. Taip apkeliavau ne vieną šalį“, – pasakoja šiaulietė. Visi atranką įveikę pretendentai dar turėjo susidoroti ir su praktinėmis užduotimis mokymų metu, kuriuos organizavo Lietuvos gelbėtojų vadovybė. Mokymai nenutrūksta ir gelbėtojams įsidarbinus – artimiausiu metu jiems teks išklausyti ugniagesių gelbėtojų organizuojamus kursus.

Tėvai vos nenusergėjo vaiko

Kasdienis gelbėtojų darbas Talkšos paplūdimyje – kaip niekad intensyvus, nes poilsiautojus čia ypač masina atnaujintos supynės. Gelbėtoja apgailestauja, kad kol kas tik smėlio patiems mažiausiems trūksta.

„Iš pradžių, kai įsidarbinome, manėme, kad nebus ką veikti, nes paplūdimys nebus gausiai lankomas. Visgi tokia nuomonė buvo klaidinga, nes paplūdimyje nuolat knibždėte knibžda žmonių“, – pastebi šiaulietė.

Didžiausias darbymetis gelbėtojams – po 17 valandos, kai suplaukia šeimos su vaikais. Kol kas merginai dar neteko gelbėti nė vieno žmogaus.

„Vienas kolega jau turėjo tokį atvejį, kai skendo vaikas. Nors jis buvo kartu su tėvais, bet jie nė nepastebėjo, kaip jų mažylis užspringo vandeniu. Pirmas sureagavo kolega. Viskas baigėsi laimingai“, – kolegų patirtimi dalijasi gelbėtoja. Žmonėms gelbėti Talkšos ežere gali būti pasitelkiama ir valtis. „Tai didžiausias mūsų džiaugsmas“, – galimybėmis operatyviai gelbėti žmones džiaugiasi šiaulietė.

Geba nuraminti įsisiautėjusius ir be policijos

Kol kas didžiausias iššūkis gelbėtojai – apraminti nuo alkoholio apsvaigusius poilsiautojus. Jaunai gelbėtojai puikiai sekasi atlikti tvarkdario darbą, išvaikant apsvaigusius poilsiautojus  ir be policijos pareigūnų pagalbos. Policijos dar nė karto neteko kviesti. Ji geba susitarti taikiai – įsismarkavusieji kaip mat aprimsta.

Mergina sako savo ateitį siejanti su medicina ir su Lietuva. Ji neatmeta galimybės įsidarbinti Šiauliuose ir kitais metais. „Nespaunu į Šiaulius ir tolimesnėje ateityje, nors turiu pripažinti, kad veiklos jauniems žmonėms tikrai čia trūksta. Kas turėtų pirmiausia tuo pasirūpinti? Tai valdžios atstovų darbas, bet jie nepradės daugiau daryti, jei jaunimas nepareikalaus, nepateiks savų idėjų“, – mano R. Stankevičiūtė.

Gelbėtojų postas prie Talkšos ežero dirba nuo 10 ryto iki 21 valandos vakaro. Pamainomis iš viso čia darbuojasi keturi gelbėtojai. Šiuo metu galima maudytis visuose Šiaulių miesto vandens telkiniuose – visuose jų vanduo atitinka reikiamas normas.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia