Kieno pusėje stoja policija: aukos ar nusikaltėlių?

8
14737
Ar komisaras L.Valius susitvarko su savo pareigomis, jei Radviliškio rajone kone daugiausiai Lietuvoje padaroma nusikaltimų?

Vienam Lizdeikos gimnazistui teko išgyventi siaubingas akimirkas – pirmiausiai dvyliktokas Deividas A. buvo sumuštas Radviliškio miesto centre, tada ištemptas iš  automobilio ir jėga įsodintas į kitą bei nuvežtas į mišką: čia jam buvo paduotas kastuvas ir liepta pačiam išsikasti duobę. Tai ne kraują stingdantis Holivudo filmo scenarijus, o Radviliškio rajono policijos komisaro Lino Valiaus vadovaujamos pareigūnės Jurgitos sutuoktinio ir sūnaus įgyvendintas kraupus keršto planas. Nors policijos credo saugoti, ginti ir padėti, deja, tai taikoma ne visiems. Ypač, jei pasimaišoma nesąžiningų policininkų kelyje. Nors iki kraupios nelaimės tebuvo vos vienas žingsnis, pareigūnės kolegos, panašu, siekia ne nustatyti objektyvią tiesą ir padėti aukai siekti teisingumo. Jiems, ko gero, prioritetu tapo jaunuolio pamokymas. Maža to, išdrįsusiems ištiesti pagalbos ranką Deividui, policija surengė viešą pažeminimą.

Nelaiminga meilė

Savo nelaimei Deividas mokykloje susipažino su mergina. Jos mama – policijos pareigūnė, o tėvas – buvęs kriminalistas. Nors oficialiai iš darbo išėjo pats, tačiau buvę kolegos jį prisimena kaip labai ūmaus būdo ir prisidirbusį, todėl teko palikti policijos komisariatą. Supratęs, kad jam ne pakeliui su kaprizinga, nenuspėjama bei įnoringa pareigūnės dukra, Deividas savo iniciatyva nutraukė draugystę. Tuo panašu jis pasirašė nuosprendį, kuris tik per plauką netapo mirties. Redakcijai yra žinoma, kad mergina namuose surengė vakarėlį, o tada persistengė ne tik su alkoholiu, bet ir su vaistais – liudininkai tvirtina, kad ji atsidūrė ligoninėje. Tai esą ir galėjo išprovokuoti buvusio kriminalisto įniršį.

Duobė

Vaikinas ne itin džiaugsmingai prisimena momentą, kai naktį miške buvo priverstas kastuvu kasti sau duobę. Deividas tikina, kad tada buvo labai išsigandęs. Nežinojo, ką galvoti ir kaip elgtis, nes neadekvačiai ir, ko gero, išgėręs suaugęs vyras kartu su sūnumi, pilnamečiu merginos broliu, galėjo vienu mostu nulemti jaunuolio likimą. „Sėdėjau mašinoje, kai staiga kažkas pradarė duris ir trenkė. Tada išvilko iš mašinos ir pamačiau, kad tai merginos, su kuria draugavau, tėvas. Jis buvo labai įniršęs, pareikalavo atiduoti telefoną. Kai vežė iš Radviliškio, buvo nesmagu, bet kai nuvežė į mišką, pasidarė labai baisu. Davė kastuvą ir liepė kasti. Iškasiau dar ne tokią gilią, kai paliko mane vieną. Tada šiek tiek atlėgo“, – išgyvenęs miške baisiausias savo akimirkas jaunuolis.

Deividas jau buvo atsisveikinęs su gyvenimu, kai jam buvo paduotas kastuvas ir liepta išsikasti sau duobę Linkaičių miške. Vaikinui pasisekė, nes jo pagrobėjai išankstinių planų atsisakė ir paliko jį gyvą tamsiame miške.

Pabėgimas

Ar per kvailumą, ar dėl kitų priežasčių, bet pagrobimu įtariami tėvas ir sūnus paliko Deivido telefoną netoliese ant kelio. Vaikinas iš karto paskambino draugams, kad jį parvežtų namo. Tik atvykus paimti Deividą, tą suprato ir policininkės sutuoktinis. Vaikinai tikina, kad juos pareigūnės artimieji pradėjo persekioti, todėl jie paskambino 112 numeriu ir išsikvietė pagalbą. Tada buvęs kriminalistas panašu, kad turėjo suvokti, jog reikia pasišalinti – kitu atveju būtų galėjęs įkliūti su visais siaubingo nusikaltimo įkalčiais.

Bandė nutildyti

Nors pareigūnai nelinkę atvirauti, ypatingai komisaras Linas Valius, tačiau jie patvirtina, kad pradėtas ne vienas, o du ikiteisminiai tyrimai. Šaltiniai patvirtino, kad pati pareigūnė bandė net siūlyti Deividui pinigų – prašė atsiimti pareiškimą. Nepasisekus šiam planui, buvo imtasi kito – policininkė parašė pareiškimą, kuriame ji apkaltino patį Deividą ir jo draugus. Esą šie persekioja ir baugina bei terorizuoja jos dukrą. Jei prieš tai policija buvo labai vangi, tai gavusi kolegės pareiškimą, sujudo visas komisariatas.

Išsivežė iš gimnazijos

Praėjus vos kelioms dienoms nuo siaubingos nakties įvykių, Deividui ir jo draugams teko patirti dar vieną pažeminimą. Šį kartą policijos. Liudininkai prisimena, kad į vidinį mokyklos kiemą įvažiavo net trys policijos ekipažai su šešiais pareigūnais. Kiekvienas jų buvo įsodintas į atskirą policijos automobilį. Tiesa, vaikinai į gimnaziją sugrįžo nepraėjus dviem pamokoms. Ir nenustebkite, kad komisaras ir vėl tyli tarsi vandens pilną burną būtų prisisiurbęs. O gal prisidirbęs, todėl ir dangstosi atliekamais ikiteisminiais tyrimais? Kam pareigūnams reikėjo atvažiuoti į mokymo įstaigą nedelsiant, jei galimas įvykis atsitiko keletą mėnesių prieš tai? Todėl nenuostabu, kad puikiai išmanantys vidines policijos procedūras nujaučia pareigūnus žaidžiant nešvarius žaidimus siekiant padėti kolegei kuopti jovalą, kurį privirė karštakošis pareigūnės sutuoktinis.

Šeimos teisininko komentaras

Su redakcija susisiekę Deivido šeimos artimieji nurodė Deividą atstovaujančio teisininko kontaktus. Straipsnio autoriui žinoma jo tapatybė, tačiau jis kol kas nenori viešintis, nors ne tik konsultuoja, bet ir parengia būtinus dokumentus prašymams prokurorams. Jis sutiko pakomentuoti ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis.

„Čia ne teisingumo paieškos. Jie net nesistengia surinkti duomenis nustatyti objektyviai tiesai. Susipažinęs su dokumentais, aš pakraupau. Esu dirbęs policijoje ne vienerius metus ir žinau, kaip vykdomi tokio pobūdžio tyrimai. Automobilis, kuriuo buvo vežamas Deividas, apieškotas tik po savaitės. Nors galimi įtariamieji buvo nurodyti iš karto, bet policija nesiėmė reikalingų veiksmų. Net kastuvo, kuriuo buvo liepta Deividui kasti duobę, nebuvo ieškota. Jie nieko nedarė. Vėliau suprato, kad Deividui padeda teisinį išsilavinimą turintis žmogus, kuris supranta procedūras. Jiems pasidarė aišku, kad jau paprastai tyrimo nebeužgniauš, bet policija taip neturėtų daryti. Policijos pareiga nustatyti objektyvią tiesą, o ne taip, kaip šiuo atveju elgiamasi. Jau daug pasiekta, kad byloje tuos veikėjus pripažino įtariamaisiais ir pateikė įtarimus neteisėtai atėmus laisvę. Bandau suprasti, kodėl neatlieka tyrimo dėl bandymo nužudyti. Tiesiog nesuprantu, juk čia ir taip viskas yra aišku. Nejaugi komisariate nebėra jokių sąžiningų pareigūnų, kad viskas tokia linkme vyksta?“, – pasipiktinęs pasakojo teisininkas.

Policija atsisako komentuoti

Radviliškio rajono policijos komisariato viršininkas L.Valius nenori komentuoti šių tyrimų. Anot jo, kol vyksta ikiteisminiai tyrimai, jis nekomentuos. Jo buvo paklausta, ar kaip buvusio Imuniteto skyriaus pareigūno nuomone, šie jos pavaldinės ir net kolegų veiksmai neturėtų būti perduoti Imuniteto tarnybai. Taip pat pateikta ir daugiau klausimų, bet komisaras taip nieko ir neatsakė. Apie tai, kas iš tikrųjų vyksta Radviliškio policijos ir kituose komisariatuose, nagrinėjančius pareiškimus, susijusius su Ruseckais, tyli ir Šiaulių APVK atstovai.

8 KOMENTARAI

  1. Nu šakės, jei ta buvusio mento( jis buvęs mentas, ne pilicininkas, nes yra mentai ir yra policininkai) merga yra kvaila, tai ją mes dar ne vienas draugas. Ir ką, tėtušis juos visus veš miškan? Kažkoks iškrypęs to diedo mąstymas. Gal mentūra mąstymą iškreipė, nes matosi tam Radvilišky jie visi tokie , neprognozuojami….

  2. Pasakoja kažkokias nesąmones tas Deividas arba žurnalistai tokių prirašo .Jei žurnalistas surašė taip , kaip pasakojo Deividas, tai akivaizdu , kad Deividas meluoja.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia