Užsimojo statyti naujus parapijos namus

0
854
Žmonės nori žinoti kas mokės už tokio didžiulio pastato išlaikymą. Juk tai turėtų būti didžiulės išlaidos, o pačių parapijiečių Rėkyvoje - vos saujelė

Rėkyvoje planuojama statyti naujus, erdvius parapijos namus. Šios idėjos autorius – klebonas Donatas Grabažis apie tokius grandiozinius planus nelinkęs atvirauti, tad parapijiečiai jaučiasi palikti nežinioje. „Kas mokės už tokio didžiulio pastato išlaikymą“, – klausia Rėkyvos bendruomenės pirmininkė Nijolė Malakauskienė.

Parapijos salė, prūdas, 4 kambariai apgyvendinimui…

Naujieji parapijos namai turėtų išdygti Poilsio g. 1C, šalia čia esančios Rėkyvos progimnazijos. Parapijos namų bendras plotas sieks 361,92 kvadr. m. Pirmuoju etapu planuojama pastatyti du naujus pastatus – parapijos namus ir garažą bei sutvarkyti gerbūvį projektuojamo sklypo ribose. Parapijos namai projektuojami sklypo centrinėje dalyje, o garažas – sklypo pietinėje dalyje. Šiaurinėje sklypo dalyje bus įrengiama automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje vienu metu bus galima pastatyti 17 automobilių. Šiame etape be religinės paskirties pastato Rėkyvos Šv. Juozapo Darbininko parapijos namų Poilsio g. 1C, automobilių statymo aikštelės, planuojama įrengti takus iki Šv. Juozapo Darbininko bažnyčios ir suformuoti prūdą.

Šios Rėkyvoje esančios koplyčios klebonui atrodo per maža. Savo ir parapijiečių labui planuojamas naujas erdvus statinys.

Pirmame aukšte bus suprojektuotas tambūras, holas ir parapijos salė (36 lankytojams). Šalia salės yra pagalbinė patalpa inventoriaus sudėjimui. Projektuojamos pagalbinės patalpos – virtuvėlė, katilinė, pagalbinė patalpa.

Numatyti 4 kambariai apgyvendinimui. Vienuose iš jų numatytos gyvenamosios ir darbo patalpos parapijos klebonui. Klebono gyvenamosiose patalpose turėtų būti suprojektuota virtuvė, svetainė su valgomojo zona, du miegamieji kambariai ir pagalbinė patalpa.  Taip pat numatyta, pastato vidų pritaikyti ir lankytojams su specialiaisiais poreikiais. Projekto vadovas – Darius Jakubauskas.

Kas mokės už pastato išlaikymą?

Rėkyvos bendruomenės pirmininkė Nijolė Malakauskienė dvasinininko užmojus vertina nevienareikšmiškai.

„Reikia tik pasidžiaugti, kad ne tik tokius didžiulius pastatus įsipareigojama pastatyti, bet dar ir sutvarkyti aplinką. Netgi suformuoti prūdą! Ir visa tai įsipareigojama atlikti privačiomis lėšomis. Kažin jau yra privatininkų garantiniai raštai?”, – klausia bendruomenės pirmininkė. Jos pastebėjimu, šiuo metu parapijiečiai jaučiasi esantys nežinioje.

„Žmonės sako, kad su jais niekas apie šias statybas niekada nekalbėjo – nei per Mišias, nei po Mišių. Žmonės nori žinoti kas mokės už tokio didžiulio pastato išlaikymą. Juk tai turėtų būti didžiulės išlaidos, o pačių parapijiečių Rėkyvoje – vos saujelė“, – pastebi N. Malakauskienė.

Dvasininkas tikisi žmonių kantrybės

Projektavimo ir statybos darbai finansuojami privačiomis lėšomis. Kas tie geradariai, kol kas neatskleidžia net pats Rėkyvos klebonas Donatas Grabažis. Jis tikisi parapijiečių kantrybės ir prašo laukti viešo projekto svarstymo, kurio metu į visus kirbančius gyventojų klausimus turėtų atsakyti projektuotojai.

Šiuo metu klebonas gyvena Pakapėje, buvusio darželio patalpose. Jose gyveno ir ankstesni, Rėkyvos, Pakapės ir Kiaunorių parapijose tarnavę dvasininkai.

Naujienų portalas „Visuomenesbalsas“ išsiaiškino, kad smalsūs ir aktyvūs parapijiečiai šiuo metu dar gali išsakyti ir savo idėjas dėl planuojamų naujų parapijos namų. Visuomenės atstovai projektuotojui gali teikti pasiūlymus iki spalio 25 d. 17 val. el. paštu: uabproporcija@gmail.com,  tiesiogiai adresu Tilžės g. 168-3, Šiauliai arba viešojo susirinkimo metu, kuris numatytas 2019 m. lapkričio 4 d., 17:00 val., Poilsio g. 1 A, Šiauliai.

Seniūnas tiki pastato poreikiu

Rėkyvos seniūnas Audronius Ribikauskas džiaugiasi klebono darbais ir planais. “Teko girdėti, kad tie parapijos namai bus pritaikyti visuomenei. Kas būtent ten numatyta, pats asmeniškai negalėčiau pasakyti. Manau, kad į visus klausimus galėtų atsakyti pats klebonas”, – naujienų portalui „Visuomenesbalsas“ teigė Rėkyvos seniūnas.

A. Ribikauskas neabejoja, kad poreikis minėto pobūdžio pastatui tikrai yra. Seniūno žodžiais, į Rėkyvą atėjus dirbti naujam klebonui vietinė koplytėlė kartais ten tiek surenka žmonių, kad darosi ankšta. “Jis kažkaip sugebėjo atrasti ryšį su žmonėmis”, – pastebi A. Ribikauskas.

Architektūros, urbanistikos ir paveldosaugos skyriaus atstovų teigimu, Šiaulių miesto savivaldybė parengė žemės sklypo formavimo projektą, atliko kadastrinius matavimus ir įregistravo žemės sklypą.  Iš savivaldybės pusės jokių veiksmų atlikti nebereikia. Parapijos klebonas žinojo informaciją, kad sklypą įregistravus Registrų centre, turi kreiptis į Nacionalinę žemės tarnybą prie Žemės ūkio ministerijos dėl panaudos ar patikėjimo teisių perėmimo.

Palikti komentarą

avatar