Psichologija: kodėl iki šiol esi vieniša

0
390
Įsivaizdavimą, kaip turi atrodyti pageidaujamas partneris, žinoma, turi visi. Tačiau įkyri mintis apie tai, kad egzistuoja „tas Vienintelis“ - iliuzija, kuri kartina gyvenimą.

Ir vėl vieniša! Kaip pastebi psichologai, kai kurios asmeninės savybės lydi nusivylimą vyrais, juos atbaido. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint užmegzti naujus meilės ryšius?

Meilė būna visokia, jos būna daug ir tai gali tęstis visą gyvenimą! Nelaukime iš partnerio savo fantazijų įgyvendinimo. Labai dažnai mes savo svajonių žmogui priskiriame tas savybes, kurios mus žavi, tačiau kurių mums stinga. Todėl pats paprasčiausias variantas gyventi realybėje – pačiai tapti savo svajonių žmogumi.

Prisirišame ir visą savo gyvenimą stengiamės užpildyti vien JUO. Negi nemalonu galvoti, kad vyras apie tave mąsto 24 valandas, 7 dienas per savaitę? Ir ko tik moteris nepadarys, kad būtent taip ir nutiktų! Nuolatiniai skambučiai, SMS žinutės, vakaras be jo – ne vakaras! Leiskime vyrukui šiek tiek atsikvėpti ir paliūdėti be tavo draugijos – nepulkime skambinti pirmos, nepanikuokime, jei savaitgalį jis nusprendė praleisti su draugais ar vakare nori nueiti į sporto salę, o ne vakarieniauti.

Nepaskirkime savo gyvenimo vien santykiams. Džiaukimės ir tomis gyvenimo akimirkomis, kurios nesusijusios su mylimuoju. Norėdamos įveikti savo priklausomybę nuo mylimo žmogaus, pirmiausia turėtume išmokti įveikti baimę jį prarasti. Niekuomet nepamirškime: kuo tvirčiau stengiamės žmogų išlaikyti, tuo labiau jam norisi ištrūkti. O ir pačiai suktis rate it voverei pabos, juk jei visą laiką leisite tik kartu, greitai pajusi monotonijos spaudimą. Kad taip nenutiktų, susigalvok savų užsiėmimų, žinoma, ne namuose. Verta pradėti lankyti sporto klubą ar baseiną, nueiti į SPA centrą, surenkti tik mergaičių vakarą ir t.t.

Bandome perauklėti, nes naiviai tikime, kad Jis pasikeis. Kartais aiškiai suvokiame, koks tas mylimasis turėtų būti. Kurį laiką, kai susitikinėjote, jis atrodė tiesiog nuostabus, tačiau vieną dieną netikėtai pradėjo lįsti įvairiausi „kabliukai“… Tai kaklaraištį ne tokį pasirišo, tai durų tau neatidarė… Smulkmenos, bet kuo toliau, tuo daugiau tu jų pastebi ir kaskart vis labiau įsitikini, kad tas žmogus – visai ne toks, kokio tau reikia. Kas toliau? Abu pasukate skirtingais keliais arba bandai šalinti jo trūkumus, vis dar tikėdamasi paversti jį savo įsivaizduojamu idealu. Tik štai bėda: vyras – ne molis, kurį galima minkyti ir formuoti pagal savo poreikius.

Idealių žmonių nebūna. Su vienokiais ar kitokiais jo trūkumais vistiek teks taikytis. Telieka nuspręsti, prie kokių konkrečių dalykų nė už ką negalėtume priprasti.

JIS – ne vaikas, kuriuo reikia pasirūpinti. Vyras šalia savęs pirmiausia nori matyti aistringą ir žavingą moterį, o ne rūpestingąją „mamytę“, be kurios negali nė žingsnio žengti. Be to, taip elgdamasi tu atimi dalį jo vyriškumo. Psichologija šiuo atveju labai paprasta: būdamas šalia silpnesnės moters, vyras turi galimybę pasireikšti ir tokiu būdu parodyti savo vyriškumą, kuris, kaip žinia, kiekvienam vyrui yra labai svarbus. Bent trumpam pamiršk kovingąją šūkį „Aš galiu!“ ir suteik vyrui pasitikėjimo avansu, duodama galimybę kažką padaryti ir įrodyti, kad pasaulis laikosi ne tik ant tavo pečių. Leisk jam pabūti galva, bet niekuomet nepamiršk, kad tu esi kaklas, kuris tą galvą sukinėja.

Beje, santykių ekspertai tvirtina, kad darydamas dėl moters malonų dalyką, vyras pradeda jausti jai stipresnę simpatiją. Tuo tarpu kai vyksta atvirkštinis variantas ir moteris stengiasi dėl vyro, jis jaučiasi pamalonintas, tačiau pasąmonė į tai reaguoja kaip į bandymą pririšti ir likti skolingu, o tai neturėtų patikti nė vienam vyrui… Vadovaujantis šia teorija galima daryti išvadą, kad geros mergaitės, pasiryžusios dėl mylimojo padaryti viską, ko tik prireiks – akivaizdžiai pralaimi prieš tas, kurios leidžia sau atsipalaiduoti ir tiesiog mėgautis vyro rodomu dėmesiu.

Negatyvumas ima viršų? Neigiamos emocijos labai slegia, todėl nieko keisto, kad kartais norisi išsilieti. Tame nėra nieko blogo, jei tik neigiamų emocijų proveržis įvyksta KARTAIS. Priešingai, reti silpnumo proveržiai, parodyti prieš mylimą vyrą, atrodo labai moteriškai ir netgi žavingai. Visai kas kita, jei esi iš tų, kurios nuolatos bamba ir skleidžia tik neigiamas emocijas. Šalia vaikštančios „pykčio bombos“ nenorės būti niekas…

Išmokime atsipalaiduoti, atsiriboti nuo neigiamų emocijų ir jokiu būdu neapkrauti jomis aplinkinių. Kas pasikeis, jei nuolatos bumbėsi? Niekas. Todėl arba imkime spręsti netenkinančią situaciją, arba atsiribokime nuo jos ir negadinkime nuotaikos nei sau, nei kitiems.

JIS – tas vienintelis, kurio niekur nepaleisi. Yra tokių moterų, kurios susižavi ir… mintyse iš karto pradeda planuoti savo vestuves. Pasvajoti niekas nedraudžia, bet tik nepradėk tomis svajonėmis gyventi, nes gali tekti skaudžiai nusivilti.

Nepersistenk su norais ar reikalavimais. Suprantama, kad įsimylėjus JIS atrodo TAS VIENINTELIS, kurio nesinori nė už ką paleisti, bet per didelis spaudimas ir bandymas priremti prie sienos gerų rezultatų tikrai neduos. Nepamiršk, kad jis tau nieko neskolingas, todėl ir reikalauti neturi teisės.

Kitas dalykas – nepagrįstas pavydo jausmas. Pavydas – tai viena iš baimės prarasti mylimą žmogų išraiškų. Perdėtas įtarumas greitai gali nužudyti net ir pačius stipriausius jausmus. Blogiausia, kad šis neigiamas jausmas nuolatos auga, kol galiausiai perauga į paranoją.

Viskas prasideda gana nekaltai: iš pradžių būna reguliarūs skambučiai ir klausimai „Kur tu?“, „Su kuo tu?“ (žinoma, tik dėl to, kad tu nuoširdžiai juo rūpiniesi), o vėliau net nespėji pastebėti, kaip pradedi naršyti po jo kišenes ir tikrinti SMS žinutes, ieškodama įsivaizduojamų neištikimybės įkalčių.

Pavydime, kai nepasitikime savo antrąja puse ir pačios savimi. Matai, kaip daili bendradarbė suka ratus aplink jį ir eini iš proto? Jei labiau pasitikėtum savimi ir juo, abejonių dėl ištikimybės nekiltų ir vietoje panikos priepuolio abu skaniai pasijuoktumėte iš bergždžių gražuolės bendradarbės pastangų. Jei dėl ko nors nerimauji, atvirai pasikalbėk su juo ir išsiaiškink situaciją. Jei vis dėlto draugo elgesys tau nekelia pasitikėjimo, pagalvok, ką aplamai su juo veiki?

Palikti komentarą

avatar