Radviliškio ligoninė “apsižiūrėjo” – ligonis namo išleistas su prakiurusiu skrandžiu

0
5399
Statistikos departamento duomenimis, pranešama apie keturias naujas mirtis nuo COVID-19 Radviliškio rajone.

Trijų vaikų tėvas Ernestas T. sekmadienį vos neiškeliavo Anapilin. Nebegalėdamas iškęsti didelių skausmų pilve, vyras išsikvietė greitąją medicinos pagalbą. Greitosios medikai Šeduvos seniūnijos gyventoją pristatė į Radviliškio ligoninės priėmimo ir skubiosios pagalbos skyrių. Tačiau, anot ligonio artimųjų, po keturių valandų vyras buvo išleistas iš ligoninės taip ir nenustačius, kad šiam yra “plyšęs” skrandis. Pacientui buvo išrašytas receptas vaistams nusipirkti.

Nebegalėjo paeiti

Iš ligoninės išėjęs Ernestas T. sugebėjo paeiti vos kelis šimtus metrų, kai ir vėl jį surietė nežmoniški skausmai skrandžio srityje. Radviliškyje buvusi žmona Laura sutuoktinį vėl atvežė į priimamąjį. Kadangi radviliškiečiai medikai vyrui nieko pavojingo nenustatė, o Lauros akyse vyras kentė nežmonišką skausmą, moteris paprašė siuntimo į Šiaulius – žadėjo pati jį ten nuvežti. Tačiau ji buvo išprašyta iš skyriaus motyvuojant COVID-19 situacija ir kaukes neturėjimu. Be to, moteris tvirtina buvusi medikų apšaukta, kad “vadovauja jiems ką toliau su pacientu daryti.” Bet kiek pasispyrioję gydytojai vis tik priėmė sprendimą Ernestą vežti į Šiaulių respublikinę ligoninę. Atvežtas į Šiaulius, vyras nedelsiant buvo paguldytas ant operacinio stalo ir operuotas.

Grėsė mirtis

Šiaulių respublikinėje ligoninėje dirbantis chirurgas Rolandas Burkauskas paaiškino apie skrandžio plyšimus ir prakiurimus. Anot komentavusio mediko, skrandis gali arba plyšti po kokios nors traumos, arba prakiurti turint skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opą. Prakiurus skrandžiui ir jo neoperuojant, išsivysto pilvaplėvės uždegimas, kuris gali tapti net mirties priežastimi. Tačiau Šiauliuose dirbantis medikas sakė, kad :”jei būtumėte Antarktidoje ar kur nors, kur nėra tinkamos medicinos pagalbos, ir niekas negalėtų suteikti kvalifikuotos medicininės pagalbos, tada neabejotinai skrandžio prakiurimas pasibaigtų mirtimi.” 

Galėjo nepastebėti

Chirurgas R.Bukauskas buvo labai diplomatiškas ir neskubėjo kaltinti kolegų. Medikas sakė, kad prakiurusį skrandį galima nustatyti echoskopu, rentgenu arba kompiuteriniu tomografu. Tiesa, jis pabrėžė, kad tikslus nustatymas priklauso ir nuo to, kas yra ligonio pilve ir kokia gydytojų kompetencija: “Jei opa yra uždengiama su kokiu nors randu arba kokių nors audinių mazgais, galima ir nepastebėti. Nei vienas iš tų aparatų neduoda šimtų procentų garantijos, kad bus nustatomas prakiuręs skrandis. Jei patyręs echoskopuotojas, ir tai tik 80 procentų, kad galės tiksliai pasakyti, kas yra skrandyje. Ne visada parodys ir kompiuterinis tomografas. Chirurgai atsižvelgę į visus gautus tyrimus, įskaitant ir kraujo, priima sprendimą, operuoti ar ne.”

Radviliškio ligoninė nekomentuoja

Sekmadienį įvykusį incidentą Radviliškio ligoninė atsisakė komentuoti dangstydamasi Asmens duomenų apsaugos įstatymo nuostatomis. Tiesa, įstaigos atstovai tvirtino, kad ligoninė turi visą reikiamą įrangą skubiai medicinos pagalbai teikti. Taip pat buvo garantuojama, kad incidentas bus ištirtas.

Nelaimingų atsitikimų būta anksčiau

Paviešinus istoriją socialiniuose tinkluose, žmonės aktyviai rašė apie galimą betvarkę Radviliškio ligoninėje. Viena moteris net tvirtino, kad dėl Radviliškio ligoninės medikų aplaidumo galėjusi numirti jos teta. Kita aprašė situaciją, kai priimamajame jos tėvui buvo sulašinti vaistai ir paleistas namo, nors vėliau Šiauliuose išgydytas ir net pasveikintas su “antruoju” gimtadieniu. 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia