Rajono valdžia kėsinasi į skurdžiausiųjų paskutinį kąsnį

0
2824
Taryba nugnybė nuo vargšų 200 000 eurų.

Šiandieniniame Tarybos posėdyje mero Antano Čepononio vadovaujama valdančioji koalicija nusprendė paimti 200 000 eurų iš lėšų, skirtų patiems vargingiausiems rajono žmonėms. Šiam sprendimui pritarė ir opozicija, išskyrus Gediminą Lipnevičių ir Vilmą Aleknienę iš nepartinio judėjimo. Tiesa, dalis pinigų jau yra išleisti. Paklaustas, kur ir kam yra panaudotos lėšos, rajono vadovas A.Čepononis nieko konkretaus negalėjo pasakyti. Kad išleisti ne mažiau kaip 90 tūkst. eurų, patvirtino Alfredas Juozapavičius, Žemės ūkio skyriaus vedėjas, atsakingas už apsaugos priemonių įsigijimą ekstremalių situacijų  komisijoje.

 

Tai ne pirmas kartas, kai rajono politikai nusprendžia socialinėms reikmės skirtas lėšas panaudoti ne pagal paskirtį. Dažnu atveju, nuo mero A.Čepononio valios visiškai priklausoma Taryba vargšams skirtus pinigus investuoja į trinkeles. Todėl nenuostabu, kad su tokiu vietos politikų žingsniu nesutinka Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Ministerijos komentaras, atsiųstas Eglės Samoškaitės, ministro patarėjos ryšiams su visuomene

“Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuomone, pirmiausia savivaldybė turi užtikrinti piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams. Neabejotina, kad dėl ekstremalios situacijos ir karantino socialinės paramos gavėjų skaičius didės. Be to, ministerija yra pateikusi rekomendaciją savivaldybėms, kad papildoma socialinė parama – vienkartinė, tikslinė ir periodinė pašalpos, kurios skiriamos net tais atvejais, kai piniginė socialinė parama šeimai pagal pajamas nepriklauso, bet šeimoje susiklosto sudėtinga situacija – galėtų siekti 257 eurus pirmam asmeniui šeimoje ar vienam gyvenančiam asmeniui, 206 eurus antram asmeniui ir 180 eurų trečiam bei kitam paskesniam šeimos asmeniui. Tokiu būdu parama atitiktų minimalų vartojimo poreikių dydį. Taigi savivaldybės turi pirmiausia įvertinti ir užtikrinti piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams. Jeigu įstatyme numatytai piniginei socialinei paramai lėšų pakaks, tai savivaldybės gali skirti lėšas kitoms (įstatyme įtvirtintoms) socialinės apsaugos sritims finansuoti, viena jų  – socialinių paslaugų srities darbuotojų darbo sąlygų gerinimas, pavyzdžiui, aprūpinant darbuotojus apsaugos priemonėmis.”

Ministerija parengė rekomendaciją savivaldybėms, kurią galima rasti čia: http://socmin.lrv.lt/uploads/socmin/documents/files/ivairus/savivaldybėms/Rekomendacijos%2Bsavivaldybems%2Bkoronaviruso%2Bpandemijos%2Bmetu%20pinigine%20parama.pdf

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia