100 eurų senjorams – ne pinigai? Ši suma skiepytis neskatina

0
645
100 eurų neturėjo didelio poveikio skatinant senjorus skiepytis.

Aiškėja, kad 100 eurų išmoka neturėjo didelio poveikio skatinant vyresnius nei 75-erių žmones skiepytis nuo COVID-19. Šiandien tai viešai įvardijo premjerės patarėja Živilė Gudlevičienė.

Patarėjos žodžiais, senjorai kartoja argumentus, jog niekur neina, su niekuo nesusitinka, tad virusas jiems nepavojingas, be to, baiminasi nepageidaujamų reakcijų ir vakcinos poveikio sveikatai.

Patarėjos žiniomis, iš kelių šimtų raginimų ateina pasiskiepyti vos keletas senjorų. Pasiskiepyti senjorus visada ragina šeimos gydytojai. Tiesa, tikslūs, jos žodžius iliustruojantys skaičiai, nežinomi.

100 eurų vienkartinė išmoka skiriama 75-erių ir vyresniems senjorams, nuo rugsėjo iki gruodžio pasiskiepijusiems dviem dozėmis, bei iki kitų metų balandžio pasiskiepijusiems sustiprinančia doze.

Vienkartinę išmoką vis dar galima gauti. Paskutinė data pasiskiepyti pirmą kartą, norint gauti šią išmoką, yra lapkričio 8-oji. Papildomus 100 Eur ketinama išmokėti gruodžio ir balandžio mėnesiais kartu su pensija.

Tuo tarpu skiepijimasis trečiąja, sustiprinančia, vakcinos doze, pasak premjerės patarėjos, vyksta sklandžiai ir dėl jos įtikinti senjorus problemų nekyla. Neatmestina, jog ateityje koronaviruso vakcina taps kasmetiniu skiepu, kuris rekomenduojamas rizikos grupės asmenims prieš sezoną – taip, kaip šiuo metu yra su skiepais nuo gripo.

Pagal Elta ir LRT parengė Asta Volkovaitė

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia