2 neįgaliųjų mama rizikuoja sveikata, kai mokyklos direktorė vežama kaip ponia

0
1363
Geltonasis autobusas skirtas neįgaliesiems, tačiau jame vietos randa ir įgalūs darželių vadovai.
Mero pavaduotojas V.Krikščiūnas siūlo pamąstyti, kaip efektyviau išnaudoti transportą ir pagerinti sąlygas mokiniams, kad šiems nereikėtų labai anksti keltis.

Darželio „Kregždutės“ direktorės Jolantos Pranevičienės elgesys papiktino radviliškiečius – paaiškėjo, kad įstaigai vadovaujanti direktorė be sąžinės graužaties važinėjosi neįgaliems mokiniams skirtu transportu. Maža to, ją kone iš namų paima, kai neįgalūs mažamečiai privalo kirsti A9 magistralinį kelią ties Linkaičių kaimu. Toje vietoje įvyksta nemažai eismo įvykių, kurių metu sužalojami ar net žūsta pėstieji. Socialiniuose tinkluose save dviejų vaikų mama įsivardinusi Singa Tamošiūnienė teigia, kad jai privalu kiekvieną rytą vesti neįgalius vaikus į kitoje kelio pusėje esančioje autobusų stotelėje.

Paklausus direktorės J. Pranevičienės, kodėl nesirūpinama vaikų saugumu ir jie nepaimami iš pačių Linkaičių, vadovė atsakė, kad tai daroma dėl laiko. Esą, kas bus, jei kiekvieną vaiką reikės paimti iš kiemo. Tokios pačios nuostatos laikosi ir Gražinos pagrindinės mokyklos, kuriai priklauso geltonasis autobusas, direktorius Laisvūnas Vaičiunas. Vadovas sakė, kad važiuojant per visą rajoną, buvo stengiamasi neįgalius vaikus į Dienos užimtumo centrą ir darželį atvežti kuo greičiau.

Tačiau Švietimo ministro įsakymų patvirtintose taisyklėse numatyta, kad sustojimo vietos turi būti parenkamos taip, kad mokiniams nereikėtų kirsti važiuojamosios kelio dalies, o jei tai neišvengiama, kad perėjimo vietos būtų saugios. Deja, šioje labai intensyvioje eismo vietoje nėra laibai saugu. Šioje vietoje prieš porą mėnesių nukentėjo 15 metų mergaitė, kurią parbloškė automobiliu. Visai neseniai buvo užmuštas pėstysis. Kodėl neatsižvelgiama į dviejų neįgalių vaikų mamos prašymą suteikti saugias sąlygas ir darželinukus paimti iš kiemo, argumentų nėra.

 

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments