60 COVID-19 atvejų Radviliškio rajone – situacija darosi grėsminga

0
2183
Statistikos departamento duomenimis, pranešama apie keturias naujas mirtis nuo COVID-19 Radviliškio rajone.
Po staigaus atvejų skaičiaus padidėjimo rajone, į skubų posėdį rinkosi Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos nariai. Susirinkusieji aptarė su COVID-19 ligos protrūkiu Radviliškio mieste susijusią informaciją. Be to, apsvarstytos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pateiktos rekomendacijos, galimos priemonės ir priimti sprendimai, siekiant suvaldyti COVID-19 ligos plitimą Radviliškio rajone.
Mobilus punktas tirti gyventojams
Jau nuo pirmadienio, rugsėjo 21 d., Radviliškyje bus steigiamas mobilusis punktas, kuriame bus atliekami tyrimai Radviliškio rajono gyventojams. Pirmiausiai bus testuojami asmens sveikatos priežiūros bei ugdymo įstaigų darbuotojaai, pareigūnai, prekybininkai, vaistininkai. Į mobilųjį punktą gyventojai turės užsiregistruoti telefono numeriu 1808, gaus kodą ir nurodytą laiką, kada jiems paskirtas laikas tyrimui paimti ir kada jie turi atvykti į mobilųjų punktą. Planuojama, kad mobilusis punktas stovės Antaniškių parko automobilių stovėjimo aikštelėje (V. Landsbergio –Žemkalnio g.).
Nuotolinis mokymas 5-12 klasių moksleiviams
Nuo pirmadienio Radviliškio rajone dviem savaitėms visoms bendrojo ugdymo įstaigoms nurodoma ugdymo procesą 5–10 klasėms ir gimnazinėms klasėms organizuoti nuotoliniu būdu. Darželinukai ir 1-4 klasių mokiniai į ugdymo įstaigas kol kas dar galės eiti į mokyklas. Ugdymo įstaigų vadovai įpareigoti mokyklų bendruomenes supažindinti su priimtais sprendimais.
Neformaliojo ugdymo procesas tiek ugdymo įstaigose, tiek kitose įstaigose, kurios organizuoja neformaliojo ugdymo užsiėmimus, nuo rugsėjo 21 d. taip pat stabdomas dviem savaitėms. Jei epidemiologinė situacija negerės, tuomet šis sprendimas bus pratęstas.
Taip pat dviem savaitėms stabdoma veikla žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo dienos centruose, vaikų dienos užimtumo centruose.
Rekomenduojama nuo rugsėjo 21 d. Radviliškio rajono savivaldybės administracijai, savivaldybės biudžetinėms įstaigoms bei įmonėms, tiek privataus, tiek viešojo sektoriaus įmonėms ir įstaigoms, jei tai įmanoma, veiklą vykdyti nuotoliniu būdu ir gyventojus aptarnauti nuotoliniu būdu.
Draudžiamos šventės ir renginiai
Nuo rugsėjo 21 d. Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje priimtas sprendimas atšaukti ar vėlesniam laikui atidėti visus Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje suplanuotus tiek komercinius, tiek nekomercinius renginius ir neplanuoti naujų renginių iki kol epidemiologinė situacija Radviliškio rajone nepagerės ir nebus priimtas atskiras sprendimas. Draudimas galioja Radviliškio rajono savivaldybės administracijai, visoms savivaldybės įstaigoms ir įmonėms ir kitiems fiziniams ir juridiniams asmenims, organizuojantiems masinius renginius, konferencijas, seminarus, susitikimus ir pan. Numatytos sporto varžybos gali vykti, tik be žiūrovų ir laikantis visų saugumo reikalavimų.
Dezinfekcija kol kas tik rekomenduojama
Nėra žinoma, kas iš komisijos narių rekomendavo seniūnijoms ieškoti galimybių pasirūpinti viešųjų erdvių dezinfekavimu visame Radviliškio rajone. Bus dezinfekuotos ugdymo įstaigų patalpos, ir, pagal poreikį, daugiabučių namų laiptinės. Tiesa, komisija nesvarstė, kiek kainuos šių priemonių įgyvendinimas ir kiek lėšų reikėtų. Neprašė ir paramos iš LR Vyriausybės.
Infekcijų kontrolės priemonių stiprinimas asmens sveikatos priežiūros įstaigose, anot Savivaldybės atstovų, būtina priemonė, kuri bus įgyvendinama asmens sveikatos priežiūros įstaigose.
Rajoninė ekstremalių situacijų komisija kreipsis į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl realios pagalbos teikimo Radviliškio ligoninei siekiant pasitelkti gydytojus rezidentus darbui Radviliškio ligoninei organizuojant medicinos pagalbos teikimą Radviliškio rajono gyventojams.
Didesnės rizikos savivaldybė
Šiuo metu Radviliškio rajono savivaldybė yra jau įtraukta į didelės rizikos savivaldybių sąrašą, nes gyventojų sergamumo rodiklis per pastarąjį 14 dienų laikotarpį siekia 28,66 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
Paskutiniais duomenimis, COVID-19 ligos protrūkis Radviliškio miesto sveikatos priežiūros įstaigose smarkiai auga. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rugsėjo 19 d. duomenimis, Radviliškio rajone sergančiųjų koronavirusu skaičius išaugo iki 60 atvejų, iš jų 26 – Radviliškio ligoninės darbuotojai, 28 – pacientai.
Parengta pagal Radviliškio rajono savivaldybės informaciją

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments