A.Čepononis: konservatorių kandidatas į merus bus G.Lipnevičius

0
2749
A.Čepononis patvirtino, kad Radviliškio konservatorių skyrius kandidatu į merus kels G.Lipnevičių. Tiesa, pastarasis turi susitarti su J.Margaitiene, kad pastaroji ir toliau liktų vadovauti administracijai.

Radviliškį ilgą laiką valdantys konservatoriai aklavietėje: kai į Seimą 2020 metais buvo išrinktas Antanas Čepononis, jie nebeturi lyderio, kuris galėtų jiems vadovauti. Pasklidus kalboms apie jo sugrįžimą į vietos politiką, buvęs rajono meras paneigė norintis vesti konservatorių sąrašą kitų metų pradžioje savivaldos rinkimuose. Telefonu kalbintas Seimo narys atviravo ne tik apie savo darbą Seime, savo sveikatos būklę, bet ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Radviliškio skyriaus kandidatą.

Nebenori grįžti

A.Čepononis įsitikinęs, kad jis daugiau padaro darbų Seime nei Radviliškyje, todėl Radviliškiui padėti gali ir dirbdamas parlamente. „Supraskite, eina antri metai Seime, ten darbas gerokai svarbesnis ir intensyvesnis. Dirbu Biudžeto komitete, todėl mano žodis šį tą reiškia, kai reikia iškovoti pinigų Radviliškio-Tytuvėnų apygardai. Žadėjau, kad einu į Vilnių, kad būtų Radviliškiui geriau, taip ir pildosi. Šimtai tūkstančių eurų ateina į savivaldybės biudžetą projektų vykdymui. Mano pastangų dėka į Radviliškį atvažiuoja ministrai. Buvo susitikimai su A.Dulkiu (sveikatos apsaugos ministras – red.), J.Šiugždiniene (švietimo ministrė – red.), M.Navickiene (socialinės apsaugos ir darbo ministrė – red.). Dirbu labai sunkiai ir daug, kad Radviliškis klestėtų. Nemanau, kad man reikėtų trauktis iš Seimo. Be to, turiu ir tam tikrų sveikatos problemų, gydytis norėčiau sostinėje, tad neprivažinėčiau iš rajono į sostinę“, – aiškino A.Čepononis.

Problemos su pamaina

Vietos konservatorių skyriaus pirmininkas neslepia nusivylimo, kad rinkėjai nepasirinko jo proteguotos Jolantos Margaitienės. Anot A.Čepononio, administracijos direktorė buvo pats tinkamiausias pasirinkimas, tačiau kodėl rajono žmonės nepasirinko, buvusiam merui lieka paslaptis. Tačiau J.Margaitienės pralaimėjimas įnešė sumaišties dėl lyderio stokos. „Gaila, kad žmonės nepatikėjo Jolanta. Labai gaila. Turėdama tokią patirtį, ji galėjo drąsiai vadovauti rajonui ne vieną kadenciją. Bet, manau, kad suprantate, kaip pralaimėjimas galėjo ją paveikti? Ji nebenori eiti į jokius kitus rinkimus. Jokius. Ji jau tikriausiai ant perdegimo ribos. Jau ir mūsų partneriai valstiečiai skundžiasi ja. Jonas Povilaitis net viešai per Tarybą sakė, kad Jolanta reikia nereikia rėkia. Atvirai pasakysiu, toks jos nenoras pralaimėjus pirmą kartą mane gerokai išmušė iš vėžių, bet juk neprievartausiu moters. Jei nenori, tai kandidatų atrasime kitų. Buvome pagalvoję iš skyriaus imti, bet nelabai kas nori eiti į merus. Gal čia mano problema, kad nepasirūpinau pamaina. Buvo visokių variantų, mąsčiau ir apie ligoninės direktorių, bet jis nepatinka žmonėms. Justinas pernelyg nesukalbamas ir kažkaip darosi nepatikimas, nes suartėjo su socdemais. Nesuvaldyčiau jo. Kiti žmonės? O kas belieka, kaip ir patikimo nebėra…“, – su nusivylimu kalbėjo A.Čepononis.

Atskleidė pasirinkimą

Paklaustas, jei pats nekandidatuos ir neturi kitų galimų pasirinkimų Radviliškio skyriuje, ar tai reiškia, kad konservatoriai dalyvaus rinkimuose be kandidato į merus, parlamentaras sakė, kad kandidatus galima imti ir ne iš savų. „Dabar Seime svarstomos Vietos savivaldos pataisos. Gali būti taip, kad visokie nepartiniai komitetai nebeturės galimybės kandidatuoti su savais sąrašais. Žinote, kodėl to reikia? Nes jie tik per rinkimus susirenka žmones, o jokios atsakomybės po to neturi, bet partijos – kita kalba. Tą žino ir vienintelio Radviliškyje nepartinio komiteto nariai. Gediminas (Lipnevičius – red.) jau anksčiau stebėjo tą procesą parlamente, ir susisiekė su manimi. Aišku, jau ko, bet nervų jis man nemažai ištampė. Bet su juo galima ne tik susitarti, bet ir dirbti. Jis konkretus, žino, ko nori, ir yra aišku, ką ir kaip darytų. Daug kas netiki, bet pasižiūrėkite dviejų vietos laikraščių turinį. Juk panašūs tapo ir tam yra aiški priežastis – reikia suvienyti jėgas, kad meras (Vytautas) Simelis ar seniūnas (Ernestas) Mončauskas neįgautų per daug įtakos po kitų rinkimų. Su Gediminu jau daugmaž viskas aptarta ir jei Jolanta tam labai neprieštaraus, jis ir bus konservatorių kandidatas“, – sakė A.Čepononis.

G.Lipnevičius svarsto, o J.Margaitienė sutinka su viena sąlyga

Kad buvęs konservatorių partijos narys būtų keliamas į merus, direktorė pritaria tik su viena sąlyga: sėkmės atveju ji ir toliau vadovautų administracijai. G.Lipnevičius kol kas nenorėjo to daug komentuoti, tačiau patikino, kad pasiūlymą išgirdo iš paties A.Čepononio. „Man prieš kurį laiką paskambino Seimo narys. Iš pradžių paklausė, kaip darbas Taryboje, ar viską pasiekė, ar netrukdo meras Vytautas Simelis. Aš jam išsakiau kritiką dėl valdančiųjų darbo, o jis man ir sako, ką daryčiau, jei pats meru būčiau. Nespėjau pradėti vardinti darbus, kuriuos daryčiau, o Antanas man ir sako: o jei mes tave į merus kandidatu iškeltumėme, ar eitum? Nemeluosiu, tikrai sutrikau, maniau, kad toks juodas humoras, bet kuo toliau, tuo labiau įsitikinau. Tačiau kad manęs neapgautų, paprašiau atsiųsti viską raštu. Kai tik gausiu raštišką patvirtinimą, iš karto paviešinsiu, kad dirbsiu rajono naudai ir žmonėms. Taip, kaip ir pasižadėjau per rinkimus. Žinoma, kažkaip reikės su J.Margaitiene susitarti, bet čia ne problema. Su moterimis man tikrai sekasi“, – atviravo Tarybos narys.

Su J.Margaitiene nepavyko susisiekti. Tačiau paskutiniame Tarybos posėdyje tvirtinant jos ataskaitą, vienintelis G.Lipnevičius ją gyrė už gerą darbą rajono žmonėms.

Su balandžio 1-ąja.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia