Aiškėja muštynių Baisogalos gimnazijoje aplinkybės

0
1563
Baisogalos gimnazijoje dešimtokė kojomis spardė penktokę ir kumščiais trankė šeštokę.
Baisogalos gimnazijoje dešimtokė kojomis spardė penktokę ir kumščiais trankė šeštokę.

Dešimtokės smurtavimas prieš penktokę ir šeštokes Baisogalos gimnazijoje tėra tęsinys to, kas įvyko prie Kalėdas Pakiršinyje. Būtent taip yra įsitikinęs dviejų nukentėjusiųjų mergaičių tėvas (redakcijai žinoma vyro tapatybė). Gruodžio 18 dieną puošiant kaimo eglutę susimušė 17 – metė su 11 – mete.

Trečiadienį vyresnė moksleivė, kuri yra įtariamosios Pakiršinio užpuolimo byloje draugė, nusprendė išsiaiškinti, kurios mergaitės jas apkalba. Tik šį kartą užsipuolė ne vieną, o iš karto kelias mažesnes moksleives. Anot vienos mamos, vaizdo įraše užfiksuota, kaip jos dukrai ranka smūgiuojama į galvą. Be to, kita mažametė iš penktos klasės buvo apspardyta kojomis. Po muštynių vienai mergaitei prireikė medikų pagalbos – ji atsidūrė Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Tiesa, sveikatos sutrikimo priežastimis įvardijamas žarnyno sutrikimas, bet mama mano, kad jis sutriko dėl nemalonaus incidento – esą jos šeštokė dukra niekada nesiskųsdavo pilvo skausmais.

Muštynių dieną nukentėjusių moksleivių mamos atvyko į mokyklą bei per 112 išsikvietė pareigūnus. Ligoninėje atsidūrusios moksleivės mama tvirtina, kad pareigūnai tądien net nenorėjo imti pareiškimo. Esą mokykloje kartu peržiūrėję vaizdo įrašą nusprendė, kad trenkimo ranka net nebuvo. Nors mergaitė mamai parašiusi SMS žinutę, kad jai trenkusi dešimtokė. Tik kitą dieną iš Radviliškio policijos komisariato paskambinęs pareigūnas mamą išsikvietė į komisariatą, kur penktadienį dar kartą peržiūrėję įrašą nusprendė, kad pareiškimas būtinas. Tiesa, mama ir dabar dar teigia nenorėjusi prasidėti su teisėsauga, tačiau mušeikos arogancija ir elgesys ją papiktinęs.

Baisogalos gimnazijos direktorė Rita Juknevičienė muštynių aplinkybių nekomentavo.
Baisogalos gimnazijos direktorė Rita Juškevičienė muštynių aplinkybių nekomentavo.

Apie muštynes tėvams pranešė ne mokyklos administracija, o dviejų nukentėjusiųjų mergaičių brolis. Jis iš karto telefonu paskambino mamai. Tokiu mokyklos administracijos elgesiu pasipiktino kojomis paspardytos penktokės tėvai. Jie teigė, kad mokykla bando nuslėpti įvykį ir nespręsti problemos iš esmės. Bet mokykla su tokiu teiginiu nesutinka. Įstaigai vadovaujanti direktorė Rita Juškevičienė nekomentavo incidento aplinkybių, kadangi pasak jos, tai policijos atliekamas tyrimas. Tiesa, buvo paimti pasiaiškinimai iš visų incidente dalyvavusių moksleivių ir bandyta kalbėtis su prieš jaunesnes smurtavusia moksleive. Be to, mokykla ėmėsi visų prevencinių priemonių – iš karto po incidento organizuoti individualūs pokalbiai su visais muštynėse dalyvavusiais moksleiviais, atskiri pokalbiai su klasėmis.

Palikti komentarą

avatar