Antikorupcijos komisijoje skundų lavina – gyventoja prašo tirti politikus

1
4543
Ant konservatorių taip pat mestas šešėlis dėl artimų ryšių. Ar pirmininkas šį kartą bus drąsus tirti save su bendražyge, parodys laikas.
Dovanos

Ilgą laiką nieko neveikusi Radviliškio rajono savivaldybės Antikorupcijos komisija turės atsiraitoti rankoves – konservatoriaus Dariaus Jurėno vadovaujamas organas visai neseniai gavo keletą skundų. Juose gyventoja skundžiasi neskaidriais politikų tarpusavio ryšiais ar kitais asmenimis. Redakcijai pavyko išsiaiškinti, kad politikų elgesiu besipiktinanti pilietė save pasivadinusi yra Ingrida Vaitkute. Anot šaltinių, mažai kas komisijoje ar savivaldybėje abejoja šio asmens realiu egzistavimu.

Mistinė radviliškietė nori sužinoti, kas vyksta tarp Savivaldybės kontrolierės ir Tarybos nario S.Luščiko. Esą jų artimi santykiai neleidžia gerai atlikti savo darbą.

Remiantis portalui pateikta informacija iš Radviliškio rajono savivaldybės, pirmame skunde pilietė nurodė Radviliškio rajono savivaldybės kontrolierės Giedrės Sinkevičienės ir Tarybos nario Sauliaus Luščiko galimus santykius ir ar tie santykiai “netrukdo kontrolierei Giedrei Sinkevičienei tinkamai vykdyti savo pareigas kontroliuoti savivaldybės veiklą?”

Antikorupcijos komisijos sekretoriaus pareigas einantis Kęstutis Dambrauskas bandė susisiekti su skundą pateikusia piliete, tačiau nesėkmingai. Savęs nenorėję įvardinti kai kurie rajono politikai galvoja, kad už išgalvotos gyventojos stovi konservatorių arba G.Lipnevičiaus figūros. Esą tokie nešvarūs dalykai jiems yra pakankamai įprasti. Beje, labiausiai šiuo tyrimu suinteresuotas pats opozicijos lyderis – buvęs konservatorius, o dabar su Pinskų partija politiką darantis G.Lipnevičius paviešino įrašą socialiniame tinkle. Anot jo, Antikorupcijos komisija, kurios narys jis taip pat yra, turės nagrinėti socdemo “nusikaltimus”.

Neilgai trukus komisiją pasiekė dar vienas skundas: šį kartą I.Vaitkutės pavarde prisistatantis žmogus paprašė komisijos išsiaiškinti, kas sieja G.Lipnevičių su Monika Puipaite, kuri yra politiko antrojo sūnaus motina. Anot patikimų šaltinių, skunde nurodoma, kad Radviliškyje gėlėmis prekiaujanti smulki verslininkė parduoda gėles ir Savivaldybei. Todėl gyventoja tikina, kad tai gali būti tam tikras suinteresuotumas ir net korupcijos apraiškos. Tarybos narys G.Lipnevičius savo buvusios gyvenimo draugės niekur nedeklaruoja. Be to, jis nurodo, kad su M.Puipaite nebegyvena keleri metai.

Nors G.Lipnevičius į Tarybą kandidatavo kartu su bendrapartiete V.Alekniene, su kuria siejo ne tik partiniai ryšiai, tačiau gautame gyventojos skunde prašoma ištirti ne jų tarpusavio santykius, o G.Lipnevičiaus ryšius su M.Puipaite, politiko antrojo sūnaus motina. Pats opozicijos lyderis tikina su ja nebegyvenantis jau keletą metų.

Mero patarėjas Linas Garbenis patvirtino, kad šiai gyventojai užkliuvo ir komisijos pirmininko D.Jurėno artimi santykiai su Jolanta Margaitiene. Skunde ji esą nurodo, kad konservatorė yra Specialiųjų tyrimų tarnybos akiratyje dėl neaiškiomis aplinkybėmis pradingusių ar nurašytų Savivaldybės telefonų, kompiuterio ir Ipad’o. Todėl, įtikinėja “mistinė” radviliškietė, kad komisija privalanti ištirti, ar šios komisijos pirmininkas gali tinkamai vykdyti savo pareigas. Jei dėl pirmojo skundo komisija, kurios pirmame posėdyje buvo keturi nariai iš šešių, konservatoriaus ir jo sąjungininko balsais nusprendė tirti, tai nėra žinoma, ar komisija tikrai norės pradėti prieš juos pačius gautus skundus.

 

Jonas Petrikas

Ankstesnis straipsnisBaisogaloje mėgėjų teatrų šventėje spindėjo „Atspindžiai“
Kitas straipsnisSidabrave degė gyvenamasis namas – liepsnose pražuvo moteris

1 KOMENTARAS

  1. Ei jūs nevykėliai politikos frofanai ir jų žiniasklaida, nekiršinkite Radviliškio žmonių, kolkas jie snuduriuoja, bet ateis laikas ir visi jūs klupėsite ir atgailausite. Tas laikas nenumaldomai artėja ypač kerštaujantiems politikieriams

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia