Atversta eismo įvykių provokatoriaus byla

0
2475
"Profesionalus" eismo įvykių provokatorius Vildis Slabovas.

 

Šiandien Šiaulių apylinkės teismas pradėjo nagrinėti 29-erių metų šiauliečio Vildžio Slabovo baudžiamąją bylą. Picos išvežiotoju Šiauliuose dirbantis vyras kaltinimas sukčiavimu ir turto sugadinimu. Baudžiamosios bylos duomenimis, iš septynių draudimo bendrovių jis galėjo apgaule įgyti daugiau kaip 14 tūkst. Eur draudimo išmokų. Ši suma galėjo būti ir dar didesnė, jei galimos klastos nebūtų suuodę draudikai.

Bylos duomenimis, šiaulietis savo sukčiavimo objektu pasirinko draudimo bendroves. 2019 metų sausio pabaigoje į policiją kreipėsi AB „Lietuvos draudimas“ dėl savo kliento, kuris nuo 2017 metų balandžio į minėtą įmonę kreipėsi net 9 kartų dėl draudimo išmokų, patirtų eismo įvykiuose. Iš pradžių draudimo bendrovės vyrui išmokas mokėjo. Tačiau praėjus pusmečiui eismo įvykių dažnis sukėlė įtarimą ir 2018 m. spalį  „Lietuvos draudimas“ paskaičiuotą išmoką dėl autoįvykyje patirtų nuostolių sustabdė. Jam nebuvo išmokėti daugiau kaip 2 tūkst. Eur.

Bendrovės darbuotojai pradėjo domėtis, ar šiaulietis nėra ir kitų draudimo bendrovių klientas. Informacija buvo pribloškianti. Paaiškėjo, vyras nuo 2015 metų yra nukentėjęs net 25 eismo įvykiuose.  2015 ir 2016 metais į draudimo bendroves vyras kreipėsi po vieną kartą, o štai 2017 ir 2018 metais eismo įvykiai, kuriuose nukentėdavo šiaulietis, kartodavosi kas mėnesį ar net po du, o kartais ir tris kartus per mėnesį. Visų įvykių scenarijus labai panašus – padidinus greitį buvo sukeliama tokia pavojinga situacija, kad niekuo dėtiems vairuotojams joms nebebuvo galima išvengti. Po įvykių būdavo konstatuojama, kad šie vairuotojai pažeidė dešinės rankos taisyklę. Tai šiauliečiui suteikdavo pagrindą gauti draudimo išmokas.

Disponuodama tokia informacija AB „Lietuvos draudimas“ kreipėsi į policiją ir Šiaulių miesto bei rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jo metu buvo konstatuota, kad šiaulietis  įtariamas eismo įvykius išprovokavęs ne tik Šiauliuose, bet ir Panevėžyje bei Kaune. Panevėžyje jo pamėgta vieta buvo šalia „Babilono“ prekybos centro esanti automobilių stovėjimo aikštelė, Šiauliuose  – Pramonės g. ir joje esanti automobilių stovėjimo aikštelė prie „Bruklino“ prekybos centro, Aukštosios ir Lukšio gatvių sankryža bei kitos vietos.

Nukentėjusiųjų pasakojimu, Vildis Slabovas po avarijos atrodydavo ramus, neslėpdavo, kad tokio pobūdžio draudimo išmokos jam ne naujiena. Draudimo išmokos svyravo nuo 134 iki 1800 eurų.

Vyras dėl sukčiavimo į policijos akiratį patenka jau antrą kartą. Pirmąjį kartą jam pavyko išvengti baudžiamosios atsakomybės, padengus nuostolius.

Palikti komentarą

avatar