Auditas rado daugybę trūkumų V.Kudirkos progimnazijos vadovės R.Dagienės veikloje

1
13862
R.Dagienės vadovavimo V.Kudirkos progimnazijai metu pedagogas galėjo seksualiai priekabiauti prie moksleivių. Meras su pareiškimu kreipėsi į teisėsaugą. Policija nusprendė nepradėti tyrimo, bet prokuratūra į tai pažiūrėjo gerokai rimčiau, todėl šiandien pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Rajono valdžią pasiekė ilgai lauktos audito išvados. Auditą inicijavo savivaldybės vadovas Kazimieras Račkauskis, kai su mero pasiūlymu trauktis iš pareigų nesutiko Rasa Dagienė, mokyklos direktorė. Patikrinimą įstaigoje tris mėnesius vykdė Valerija Znutienė, savivaldybės administracijos centralizuoto vidaus audito skyriaus auditorė. Jos 25 puslapių parengtoje ataskaitoje įvardinti daugybė įstatymų ir kitų teisės aktų pažeidimų, kuriuos darė R.Dagienė.

Tai ir premijų išmokėjimas daliai darbuotojų nesilaikant Darbo kodekso reikalavimų, ir pinigų skolinimasis iš tėvelių suaukotų 2 procentų lėšų komandiruotei į Tenerifei. Auditorė nemažą dėmesį skyrė ir viešiesiems pirkimams, kuriuos anot V.Znutienės, direktorės vadovaujamas personalas vykdė pažeisdamas Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas. Atskaitoje buvo net mesti kaltinimai klastojant dokumentus perkant dovanas iš vietos parduotuvės. Su pačia audito ataskaita direktorė buvo supažindinta pasirašytinai, bet nežadanti jos skųsti. Vadovė tikina atsižvelgusi į visas auditorės pagrįstas pastabas, bet su dalimi jų R.Dagienė sako negalinti sutikti iš principo. Ne paslaptis, kad progimnazijos vadovę išvargino kelis mėnesius besitęsianti įtampa, kuri persiduoda ir kolektyvui. Nemaža personalo dalis vis dar išreiškia palaikymą jai, nors mieste daugybė žmonių laukia ryžtingo mero sprendimo.

Šią ataskaitą gavo ir visi Tarybos nariai, tačiau kol kas viešoje erdvėje nėra nei vieno jų pasisakymo. Portalui pavyko sužinoti, kad savivaldybės vadovas ieško moralinės paramos iš koalicijos partnerių, tačiau norinčiųjų savo paramą išreikšti parašu neatsirado nė vieno. Dauguma jų tikina, kad mokyklos direktoriaus atleidimas yra išimtinai tik mero prerogatyva, todėl Tarybos nariams nėra ko kištis. Taip pat yra žinoma, kad buvo pasamdyta advokatų kontora paruošti dokumentus. Esą tam, kad paskui iškilus teisminiams ginčams, nebūtų sunku apginti poziciją teismuose.

Reikia priminti, kad R.Dagienė jau turi panašią patirtį. Prieš daugiau nei dešimtmetį ją iš Lizdeikos gimnazijos vadovų buvo atleidusi rajono Taryba po R.Dagienei nepalankaus audito. Teismas tą kartą palaikė ne rajono valdžios, o pedagogės pusę. Aišku, patirtų bylinėjimosi išlaidų teismų maratone rajono galvos nepadengė. Ar šį kartą eis į teismus, jei bus atleista, R.Dagienė atsakė lakoniškai: “Dar pagalvosiu, ką darysiu tokiu atveju.”

 

1 KOMENTARAS

  1. Mane tai stebima BEVEIK VISŲ LT savivaldybių vadų BUKUMAS:”savivaldybės administracijos centralizuoto vidaus audito skyriaus auditorė” – VIDAUS AUTORIUS tikrina TIK savivaldybės admibistraciją ir jos padalinius. VISA KITA tikrina SAVIVALDYBĖS KONTROLIERIUS (vadovėlinė tiesa – kad neringit atsiverskit knygutės). Sėkmės idiotams planuojant ir atliekant auditus….

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia