
Lietuvos mėgėjų meno kolektyvai ir jų vadovai netrukus sulauks ypatingo įvertinimo – prestižinių „Aukso paukštės“ apdovanojimų. Šiemet trylika nominacijų atiteks labiausiai nusipelniusiems chorams, teatrams, šokių kolektyvams, folkloro ansambliams, liaudies muzikos bei pučiamųjų instrumentų orkestrams.
Apdovanojimų ceremonijos vyks įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, kur laureatai ne tik atsiims pelnytus įvertinimus, bet ir pristatys savo kūrybą plačiajai visuomenei. Šie renginiai tampa ne tik padėka už meninę veiklą, bet ir galimybe žiūrovams iš arti susipažinti su kūrybiškumu ir talentu, kuris dažnai skleidžiasi vietos bendruomenėse.
Geriausio suaugusiųjų choro ir vadovo titulą šiemet pelnė Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro Žvejų rūmų mišrus choras „Cantare“ bei jo vadovas Ramūnas Baršauskas. Tuo tarpu Radviliškio muzikos mokyklos jaunių choras „Saulės vaikai“ ir jo vadovė Inga Petrauskienė buvo įvertinti kaip geriausias vaikų arba jaunimo choras. Geriausio vokalinio ansamblio apdovanojimas atiteko Vilniaus vokaliniam ansambliui „Duadeco“ ir jo vadovui Povilui Vanžodžiui.
Folkloro srityje spindėjo Vilniaus universiteto Kauno fakulteto folkloro ansamblis „Uosinta“, vadovaujamas Auksuolės Janinos Šuliokienės, kuris pripažintas geriausiu miesto folkloro ansambliu. Trakų kultūros centro folkloro ansamblis „Radasta“, vadovaujamas Marytės Morkūnienės ir Rasos Zakarės, pelnė geriausio krašto folkloro kolektyvo vardą.
Teatro meno srityje geriausiu suaugusiųjų teatru tapo Pasvalio kultūros centro Gintaro Kutkausko teatras su vadove Ramune Uždaviniene. Kretingos rajono kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“ bei vadovė Auksė Antulienė pelnė geriausio vaikų, jaunimo teatro apdovanojimą.
Šokių kolektyvų nominacijose sužibėjo Panevėžio kultūros centro senjorų liaudiškų šokių ansamblis „Linas“, vadovaujamas Zitos Rimkuvienės, bei Biržų kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė „Raitytinis“ ir vadovė Danguolė Kalkienė.
Geriausiu pučiamųjų instrumentų orkestru pripažintas LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros „Brass LT“ orkestras ir jo vadovas Remigijus Vilys. Liaudiškos muzikos ansamblių kategorijoje triumfavo Anykščių kultūros centro tradicinių kanklių ansamblis „Laumakė“ su vadove Asta Motuziene.
Naujo kolektyvo nominaciją laimėjo Raseinių kultūros centro tradicinės instrumentinės muzikos ansamblis „Dubysa“ ir jo vadovas Dainius Maslauskas. Už nuopelnus tautinei kultūrai bus pagerbtas dirigentas, pedagogas prof. dr. Regimantas Gudelis.
Nuo 1999 metų „Aukso paukštės“ apdovanojimai, įsteigti Lietuvos nacionalinio kultūros centro, tapo aukščiausiu mėgėjų meno įvertinimu šalyje. Laureatai atrenkami atsižvelgiant į jų meninę brandą, aktyvią veiklą ir indėlį į Lietuvos kultūrinį gyvenimą. Per daugiau nei du dešimtmečius šiuo įvertinimu jau džiaugiasi virš 300 kolektyvų ir jų vadovų.
Parengta pagal LNKC pranešimą