Bibliotekoje – neįprasti kamantinėjimo būdai

0
1215
Radviliškio centrinėje bibliotekoje kai kurie darbuotojai bijo metinių veiklos vertinimų.
Radviliškio centrinėje bibliotekoje kai kurie darbuotojai bijo metinių veiklos vertinimų.

“Radviliškio bibliotekos darbuotojos įbaugintos – jos bijo direktorės Violetos Šukaitienės. Dabar vyksta metinis darbuotojų vertinimas. Ji į kabinetą kviečiasi po vieną, pokalbis įrašinėjamas. Žadėta, kad bus komisija, o mes jos net nematėme. Anksčiau dar pavaduotoja pokalbyje dalyvaudavo, o dabar esame paliekami akis į akį tik su direktore”, – įsiaudrinusi kalbėjo viena darbuotojų, norėjusių išlikti anonimiška.

Darbuotoja teigė kalbanti ne tik savo vardu, o ir daugelio kitų: “Kai buvo ankstesnė vadovė (Aldona Januševičienė – red.), mes nebijodavome, bendraudavome kaip lygūs su lygiu, deja, dabartinė nepaiso darbuotojų interesų. Nebesijaučiame reikalingi, nebesijaučiame esantys kolektyvo dalis, sunku pripažinti, bet nuolatinis spaudimas iš vadovo pusės prives iki to, kad gali tekti dėti pareiškimą ant stalo.”

Bibliotekos direktorė V.Šukaitienė neigia kalbas apie psichologinį spaudimą.
Bibliotekos direktorė V. Šukaitienė neigia kalbas apie psichologinį spaudimą.

Rajono centrinei bibliotekai vadovaujanti įstaigos vadovė V. Šukaitienė nesutinka su kaltinimais. Ketverius įstaigai vadovaujanti direktorė teigia, kad priešingai, ji stengiasi, kad metinis veiklos įvertinimas netaptų varginančiu ar nemaloniu: “Prieš įrašydama pokalbį, aš visuomet atsiklausiu, ar neprieštarauja kita pokalbio šalis. Kol kas nei vienas tokio prieštaravimo neišreiškė. Jei nesutiktų, tai nelaikyčiau prieštaravimo man forma. O įrašytą pokalbį perduodu komisijai, kuri ir vertina darbuotojo metinius pasiekimus.  Tokiu atveju darbuotojas metinę ataskaitą pristatytų ne man, kaip tiesioginiam vadovui, o iš kelių narių sudarytai komisijai. Mano nuomone, tai būtų dar didesnis stresas, nei kalbantis su manimi. Be to, kad nuimtų įtampą, su kiekvienu darbuotoju kalbamės ne prie stalo, o ant sofos – tokiu būdu atmosfera sukuriama gerokai jaukesnė. Gal kai kuriuos darbuotojus paveikė toks vertinimas, tačiau jokio psichologinio spaudimo netaikau ir neturiu tikslo tai daryti.”

Palikti komentarą

avatar