Buvęs policininkas D.Ruseckas su sūnumi nuteisti už grasinimą nužudyti

0
699
Buvęs policininkas D.Ruseckas su sūnumi nuteisti už žmogaus pagrobimą ir grasinimą jį nužudyti.
Dovanos

Šiaulių apygardos teismas atmetė buvusio Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūno Deivido Rusecko ir jo sūnaus Arijaus skundus ir nuteisė juos už grasinimą nužudyti bei neteisėto laisvės atėmimo. Pernai metų kovo mėnesio pradžioje Ruseckų susidorojimas su Lizdeikos gimnazistu priminė 1990-ųjų pradžią, kai banditų gaujos siautė Lietuvoje. Aukšto stoto buvęs policininkas į pagalbą sūnų pasitelkė matyt nepasitikėdamas savo jėgomis, todėl dviese atvyko spręsti tuo metu nepilnametės dukros meilės reikalų – pasirodo, kad užpultasis jaunuolis nusprendė nutraukti santykius su D.Rusecko dukra.

Bylos duomenimis, Ruseckai nuvežė Deividą.A. į mišką Arijui priklausančiu BMW automobiliu ir pareikalavo atiduoti telefoną jam grasindami teleskopine lazda. Atvažiavus į mišką, jie jėga iš automobilio ištraukė savo auką, įdavė kastuvą ir liepė sau pačiam kastis duobę. Visa tai vyko tamsiu paros metu. Be to, buvo nustatyta, kad nukentėjusiajam kasant duobę, dabar jau nuteistieji peržiūrėjo jo telefone esančią informaciją ir po kurio laiko palikę jį vieną miške išvažiavo.
Apygardos teismas iš dalies pakeitė apylinkės teismo nuosprendį pašalindami aplinkybę, kad Ruseckai nusikaltimą padarė bendrininkaudami. Todėl jiems buvo sumažinta suma, kurią jie privalo atlyginti Deividui A. už patirtą siaubą ir išgirstus grasinimus jį nužudyti. Tiesa, realios laisvės atėmimo bausmės abu išvengs: D.Ruseckas nuteistas pusei metų laisvės atėmimo bausme, bet ji atidėta metams, o sūnus Arijus – 40 parų areštu šios bausmės vykdymą atidedant 4 mėnesiams. Taip pat iš jo konfiskuota 3 330 eurų suma – tai yra kiek vertas BMW automobilis, kuriuo buvo įvykdytas nusikaltimas.

Beje, šioje istorijoje taip pat stipriai pasireiškė ir Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnė Jurgita Ruseckienė. Apylinkės teismas tada atskira nutartimi kreipėsi į prokuratūrą prašydamas išsiaiškinti, ar policininkė nepadarė nusikalstamos veikos darydama poveikį liudininkams ir nukentėjusiajam bei įvykį užregistravusiems kolegoms.

Ankstesnis straipsnisTradicinėms religinėms bendruomenėms – Savivaldybės parama
Kitas straipsnisRadviliškyje rinkėjai pasyvesni nei Lietuvos vidurkis

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia