Dėl nenuimtų šviesoforų žalių rodyklių sumaištis gatvėse

0
1668
Sumaištis gatvėse
Sumaištis gatvėse

Po lapkričio 1 – osios dienos įsigalioję nauji Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimai dėl žalių šviesoforo rodyklių tapo nemažu galvos skausmu dažnam vairuotojui. Daugelis neslepia, kad reikia gerai pagalvoti prieš pajudant į dešinę, kai anksčiau tiesiog važiuodavo, jei nebūdavo kliūties. Tačiau didžiausią sumaištį sukelia vis dar esančios žalios spalvos rodyklės. Kai kurie vairuotojai bijodami pažeisti KET taisykles tiesiog laukia užsidegančio žalio šviesoforo signalo.

Vairuotojų patirtys

49 metų Pranas iš Šiaulių teigia, kad pokyčiai jam nelabai prie širdies. 25 metų profesionalaus vairuotojo darbo stažą turintis vairuotojas pasakoja, kad vyko į darbą, tačiau neypatingoje sankryžoje užtrūko ilgiau nei įprastai. Pasirodo, kad bent keli kiti eismo dalyviai nevažiuodavo į dešinę nesulaukę žalios spalvos šviesoforo signalo. Jis pabrėžė, kad jis dar vadovavosi žalia rodykle, todėl paskui jį pradėjo važiuoti ir kiti vairuotojai.

23 metų Adelė iš Akmenės neslepia, kad vairuotojo pažymėjimą gavo visai neseniai. Natūralu, sako mergina, kad ją bet kokie pokyčiai veikia neigiamai, nes ji dar nėra įgudusi vairuotoja. Tiesa, Akmenė nėra labai didelis miestas, tad didelio kitų vairuotojų pasipiktinimo ji nesulaukusi, tačiau nuvykusi su mama į Šiaulius išgirdo ne vieną garso signalą, raginantį ją važiuoti.

43 metų joniškietis Kazys nejaučia jokio diskomforto, nors pastebintis tam tikrų abejonių kitų vairuotojų elgesyje. Nors girdėjęs garso signalus kitiems vairuotojams, Kazys nesupranta skubančiųjų. Jo nuomone, geriau jau palaukti negu daryti KET pažeidimus ar, dar blogiau, sako Kazys, rizikuoti kitų eismo dalyvių saugumu ar net gyvybėmis.

62 metų Ona iš Kuršėnų papasakojo, kad ji ir jos vyras dabar be pavasario į gatves nevažiuos. Moteris atvirauja, kad automobilį į garažą žiemai “užkonservavo” jos sutuoktinis iš karto po Visų Šventųjų dienos. Tiesa, kadangi KET taisyklės įsigaliojo nuo lapkričio 1 dienos, jos vyras lūkuriuodavo prie sankryžų ir važiuodavo tik degant žaliam šviesoforo signalui.

Numatytas pereinamasis laikotarpis

Dažnas vairuotojas net neperskaitė naujų KET pakeitimų. KET yra rašoma, kad žalios šviesoforo rodyklės nebegali būti įrenginėjamos, o iki 2020 metų sausio 1 – osios dienos bus pereinamasis laikotarpis.

Kol kas galioja KET 76 punktas, kuriame išdėstyta, kaip turi vadovautis transporto priemonių vairuotojai: „jeigu sankryžoje ties raudonu šviesoforo signalu pritvirtinta lentelė su žalia rodykle, nukreipta į dešinę, vairuotojams leidžiama sukti į dešinę ir degant draudžiamam šviesoforo signalui, tačiau prieš įvažiuodami į sankryžą jie privalo sustoti prieš kelio ženklą „Stop linija“ ir (ar) „Stop“ liniją, jeigu jų nėra, – prieš pėsčiųjų perėją, šviesoforą ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinus, kad tai yra saugu ir nebus trukdoma kitoms transporto priemonėms ir pėstiesiems, kurių judėjimo kryptį jie kerta“.
Kol lentelės nebus nuimtos, tol iki sausio 1 – osios dienos jos galios ir važiuoti bus galima vadovaujantis ankstesne tvarka. Kai jų nebeliks, tada jau važiuoti sankryžoje laikantis naujų KET pakeitimų dėl žalių šviesoforo signalų sukant į dešinę pusę.

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments