Dezinfekuojamos viešos erdvės – tik purškiama migla ant akių

0
1082
Dezinfekuojamos miesto erdvės neaiškios koncentracijos skysčiu.

Šiandien rytą Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas paskelbė džiugią ir ilgai lauktą žinią – seniūnija pradeda dezinfekuoti miesto viešąsias erdves. Dezinfekcija prasidėjo nuo Aušros aikštės. Tačiau žurnalistus pasiekė informacija, kad valdininkas galėjo nurodyti netinkamas proporcijas dezinfekciniam skysčiui padaryti.

Tikrinant informaciją, pasirodo, kad nėra jokių viešai prieinamų duomenų apie nusipirktą dezinfekcinį skystį – CVP IS portale jokios informacijos apie tai, kad Radviliškio miesto seniūnija ar Radviliškio rajono savivaldybės administracija būtų įsigijusi kokių nors dezinfekcijai būtinų priemonių. Taip pat apie seniūno sprendimą dezinfekuoti miestą nieko nežinojo seniūno tiesioginio vadovo pavaduotojas Administracijos direktoriaus pavaduotojas Justinas Pranys, kuris eina operacijų centro vadovo pareigas.

Nuvykus į seniūnijos kiemą tiesiogiai stebėti, kaip užpildoma talpa, kokiomis proporcijomis pilamas dezinfekcinis skystis, kokios medžiagos naudojamos, valdininkas staiga nurodė nutraukti dezinfekavimo procesą. Anot jo, tai tebuvo bandymas ir dabar bus atliekami pirkimai. O bandymui panaudojo atsargose turėtą skystį, kurį įvardino kaip natrio chloridą. Anot valdininko, natrio chloritas buvo skiedžiamas 1:10 santykiu, tačiau to patikrinti nebuvo galima.

Seniūnijai taip pat buvo nusiųstas paklausimas raštu, tačiau seniūnas E.Mončauskas dar nebuvo atsakęs, nors žadėjo sureaguoti labai operatyviai. Tiesa, viešoje erdvėje jis nurodė, kad jokio pirkimo nebuvo ir dar tik planuojama nusipirkti 1 toną dezinfekcinio skysčio. Koks tai bus skystis, neseniai aplaidžiu buhalterijos tvarkymu prisipažinęs valdininkas neatskleidė.

Palikti komentarą

avatar