Didės konkurencija dėl darbo: darbdaviai raginami įdarbinti ukrainiečius

0
572

Karo pabėgėliai – trokštama darbo jėga Radviliškio rajone. Juos jau yra pasiruošęs įdarbinti ne tik prekybos centrai, bet ir ūkininkai.

Raginami sukrusti darbdaviai

Anot Užimtumo tarnybos Radviliškio skyriaus vedėjos Eglės Ivanauskytės, Užimtumo tarnyba aktyviai bendradarbiauja su vyriausybinėmis organizacijomis, savivaldybėmis, verslo atstovais ir socialiniais partneriais siekdama suteikti pagalbą savo šalį palikusiems Ukrainos gyventojams.

„Pirmiausia sprendžiami nuo karo bėgančių žmonių svarbiausi klausimai: sveikata, gyvenimo vieta, vaikų ir jų pačių saugumas, teisiniai rūpesčiai, tačiau jau pradedami įdarbinti asmenys, kuriems darbdaviai pateikė darbo pasiūlymus. Šiuo metu Radviliškio rajone turime vieną darbdavį – ūkininką, kuris yra išreiškęs norą suteikti apgyvendinimą ir galėtų įdarbinti 10 darbuotojų. Įdarbintų nuo karo bėgančių Ukrainos piliečių šiuo metu rajone neturime, laukiame daugiau darbdavių, kurie galėtų šiuos asmenis įdarbinti“, – pažymėjo E.Ivanauskytė.

Visi darbdaviai, turintys darbo pasiūlymų nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams, kviečiami registruoti laisvas darbo vietas Užimtumo tarnybos svetainėje naudojantis elektroninėmis paslaugomis. Registruojant darbo vietą tereikia naudotis žyma „ukrainiečiams“, o jei darbo pasiūlymas skirtas tik užsieniečiams, rekomenduojame aprašymą pateikti anglų arba rusų kalba.

„Lidl“ žada ne tik algą

Norėdama padėti integruotis į Lietuvą atvykstantiems karo pabėgėliams iš Ukrainos, „Lidl Lietuva“ yra pasiruošusi į savo komandą priimti apie 150 ukrainiečių. Prekybos tinklas norintiems ukrainiečiams siūlo darbą ir Radviliškyje bei dar 49 kitose šalies parduotuvėse. Įmonės atstovai sako, kad įdarbinti galės ir Kaune esančiame logistikos centre bei centrinėje buveinėje Vilniuje.

„Į Lietuvą atvykstant nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams, turime galimybę padėti jiems integruotis ir kviečiame prisijungti prie mūsų komandos. Nepaisant kalbos barjero, šie darbuotojai taps visaverčiais kolektyvo nariais, o jiems siūlomos darbo sąlygos ir naudos niekuo nesiskirs nuo atitinkamose pozicijose jau dirbančių žmonių“, – sako „Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė Sandra Savickienė.

Prekybos tinklas šiuo metu gali pasiūlyti darbą ukrainiečiams 50-tyje parduotuvių visoje šalyje. „Lidl Lietuva“ taip pat sudarys sąlygas ukrainiečiams įsidarbinti Kaune esančiame logistikos centre. Atvykstantiems žmonėms, atsižvelgiant į jų turimas kvalifikacijas, įmonė turės galimybę pasiūlyti ir įvairaus lygio darbo pozicijų centrinėje buveinėje Vilniuje.

Anot „Lidl Lietuva“, kaip ir visiems kitiems prekybos tinklo darbuotojams, naujai įdarbintiems asmenims priklausys įvairios papildomos naudos, pavyzdžiui, privatus papildomas sveikatos draudimas, finansiniai priedai. Prekybos tinklas šiems darbuotojams taip pat skirs ir 100 eurų „Lidl“ dovanų korteles kaip paramą,

Prašoma Užimtumo tarnybos pagalbos

Anot Užimtumo tarnybos atstovės spaudai Mildos Jankauskienės, šiuo metu į Užimtumo tarnybą dėl darbo kreipėsi arti šimto ukrainiečių, o darbą jiems siūlo daugiau kaip 400 darbdavių.

Trečdalis darbdavių siūlo ir apgyvendinimą, nemažai iš jų net neprašo mokesčio. Darbą pabėgėliams iš Ukrainos suteiktų prekybos tinklai „Maxima“, „Iki“, „Rimi“, daugybė viešbučių, restoranų, transporto, gamybos įmonių, siuvyklų. Sulaukta daug skambučių iš darbdavių, kurie turi partnerių Ukrainoje ir bando perkelti jų darbuotojus į Lietuvą. Kiti darbdaviai tikina, kad pritaikys darbo grafikus moterims su vaikais.

Šiuo metu siūlomų darbų pobūdis įvairus. Kol nežinomas atvykusių žmonių išsilavinimas, darbo pozicijos susijusios su mažiau kvalifikuotu darbu. Darbdaviai įdarbintų virėjus, kambarines, parduotuvės salės darbuotojus, taip pat kvalifikuotus elektrikus, staklių operatorius ir inžinierius.

„Didžioji pabėgėlių iš Ukrainos dalis – moterys ir vaikai, tad natūralu, kad ir siūlomi darbai daugiausia tinka moterims. Pabėgėliai norėtų dirbti virėjais, slaugytojais, odontologų padėjėjais, pardavėjais. Tačiau čia tik jų norai. Nemaža kliūtis įdarbinant karo pabėgėlius – kalbos barjeras. Na, o norintieji dirbti nekvalifikuotą darbą, nereikalaujantį specialių žinių, galės be vargo ir greitai įsidarbinti. Nemažai darbo pasiūlymų pateikta vairuotojams“, – sakė M. Jankauskienė.

Asta VOLKOVAITĖ

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia