Diskriminacijos byla: apskųsta direktorės Jolantos Margaitienės vadovaujama savivaldybės administracija

0
2074
J.Margaitienė, dabartinė administracijos direktorė, kuri du kartus atsisakė Tarybos nario mandato.

Radviliškio rajono savivaldybėje prasidėjo etatų šienapjūtė. Artimiausiu metu su darbu Šiaulėnų seniūnijoje turėtų atsisveikinti ilgametė žemės ūkio specialistė Ona Tutkuvienė. Pati darbuotoja klusniai atsisveikinti su darbu nesiruošia – moteris kreipėsi į darbo ginčų komisiją. Redakcijos duomenimis, ji atleidimą ginčija, nes mano esanti diskriminuojama dėl amžiaus.

Pasijuto diskriminuojama

Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių I-oji darbo ginčų komisiją neseniai pasiekė O.Tutkuvienės skundas. Taip moteris reagavo, sužinojusi apie Radviliškio rajono savivaldybės administracijos planus ją atleisti iš darbo. Pati O.Tutkuvienė planus ją atleisti vertina kaip nekorektišką atleidimą ir jaučiasi diskriminuojama dėl amžiaus.

Savivaldybės administracijos atstovai kol kas nuo išsamių komentarų susilaiko. „Atsižvelgdami į Asmens duomenų reglamento nuostatas ir į tai, kad prašymas neišnagrinėtas, o sprendimas šioje byloje nėra priimtas, detalesnių komentarų šiuo klausimu pateikti šiuo metu negalime“, – teigė Savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos, informacinių technologijų ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Eligija Zoltnerienė.

Mažėja gyventojų – mažėja specialistų

Šiaulėnų seniūnė Ieva Bliznikienė paklausta apie O.Tutkuvienės atleidimą ją minėjo tik geru žodžiu. „Kiekvienas turi savo teisę, savo nuomonę. Kad daugiau žmonių turėtų tiek stiprybės, kiek ji turi. Atleidimas tikrai ne dėl amžiaus. Tai susiję su finansavimu. Čia ne nuo seniūnijos priklauso, visame rajone yra pradėtos tokios reformos. Ne mes pirmieji tą darome (atleidžiame – red.past.). Žinoma, Visada smagiau yra skatinti žmogų, nei atleisti“, – teigė I.Bliznikienė. Tuo tarpu kalbinti seniūnijos gyventojai yra pastebėję, kad seniūnė jau kuris laikas O.Tutkuvienės nebesikviečia kavos, prieš kurį laiką moters darbo vieta buvo perkelta į pirmą aukštą, kai visi kiti liko dirbti antrajame aukšte.

Žmonės mėgsta šnekėti, čia juk kaimiška vietovė. O.Tutkuvienė kavos nė negeria, tik vandenį, tad mes kartu kavos negeriame. Be to, dabar kavos iš viso nerekomenduojama gerti. Aš to nepraktikuoju darbe, tik namie atsigeriu“, – situaciją aiškino I.Bliznikienė.

Šiaulėnų seniūnė mano, kad išėjus O.Tutkuvienei bėdų neturėtų kilti. „Apie naują etatą nėra nė kalbos, čia yra tik darbų perskirstymas. Visi darbai, kurie seniūnijoje buvo atliekami, jie ir toliau bus daromi. Planuojama sujungti su kita specialiste. Ji jau yra dirbusi tą patį darbą, kurį atlieka O.Tutkuvienė. Taip yra numatyta, atsižvelgiant į tai, kad gyventojų mažėja, mažėja ir gimstamumas“, – teigė I.Bliznikienė. Kiek jai yra žinoma, visame rajone yra sugretintos pareigybės.

Tebesijaučia darbinga

Pati O.Tutkuvienė neslėpė, kad atleidimo iš darbo tema jai yra labai jautri, tad jai labai sunku apie tai kalbėti išsamiau.

Nuo 1989-ųjų atlieku savo darbą ir manau, kad atlieku jį gerai. Nieko daugiau pakomentuoti negaliu klauskit, vedėjo, administracijos“, – siūlė O.Tutkuvienė. Moteris neslėpė, kad jos pagrindinis tikslas yra išsaugoti darbo vietą, nes nepaisant pensinio amžiaus ji tebesijaučia darbinga.

Savivaldybės administracijos darbuotojos prašymas dėl etatų mažinimo ir galimos diskriminacijos darbo ginčų komisijoje bus svarstomas sausio 19 dieną, ateinantį antradienį.

Komentaras

Alfredas Juozapavičius, žemės ūkio skyriaus vedėjas, atleidimo priežastimi be užuolankų įvardino lėšų trūkumą: „Savivaldybei yra pavesta vykdyti tam tikras valstybės funkcijas. Žemės ūkyje tų funkcijų yra labai nemažai, tačiau pakankamai pinigų iš valstybės biudžeto tam nėra skiriama. Ne tik Ona (Tutkuvienė), bet ir dar vienas žemės ūkio sritį kuruojantis specialistas iš Pakalniškių seniūnijos Romaldas Grišas yra pensijinio amžiaus. Su juo apkalbėjome, vyras sutinka būti išleistas į pensiją. Pagal planą, jo etatas ir turėjo būti pirmiau panaikintas, tačiau jo kolegė Aušra (Povelauskienė), kuri turėtų perimti jo funkcijas, dabar yra vaiko auginimo atostogose. Kai grįš iš jų, tai R.Grišas taip pat išeis į užtarnautą poilsį. Mano nuomone, visi specialistai yra geri ir nei vieno negalėčiau minėti blogu žodžiu. Bet tokia situacija, kai funkcijų vykdymui lėšų negauname, todėl turime žiūrėti, ką ir kaip daryti. Deja, bet finansinės pagalbos iš Savivaldybės skylių užkaišiojimui negauname, todėl turime suktis su tomis lėšomis, kiek jų skiria valstybė.“

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia