G.Lipnevičiui gresia netekti dviejų postų. Vienas jų – „prezidento“

0
3761
G.Lipnevičius - didžiausią algą gaunantis politikas Taryboje. Jis redakcijos žiniomis neatsisakė šios algos nepaisant fakto, kad yra vienas turtingiausių politikų šios kadencijos Taryboje. Politika komentarui nebuvo pasiekiamas.

Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys Gediminas Lipnevičius artimiausiu metu turi rimtų nemalonumų su Registrų centru. Valstybės įmonė, kuri tvarko juridinių asmenų duomenis, inicijavo Radviliškio verslininkų asociacijos likvidavimo procedūrą. Tai patvirtino įmonės atstovas spaudai Mindaugas Samkus.

Anot jo, nuo pat asociacijos įkūrimo 2013 metais pradžios, G.Lipnevičius kaip vadovas, kuris prisistato asociacijos prezidentu, nėra pateikęs nei vienos metinės finansinės ar kitos ataskaitos. Tikslinantis su Registrų centro atstovais, paaiškėjo, kad politikas to nėra padaręs ir Radviliškio krašto bendruomenės atžvilgiu. 2015 metais įkurtą bendruomenę G.Lipnevičius pristato kaip didžiausią narių skaičiumi Lietuvoje. Bet per visus tuos metus bendruomenės pirmininkas taip pat nėra pristatęs nei vienos ataskaitos.

Sunku būtų dabar vertinti, ar G.Lipnevičius teisėtai eina bendruomenės vadovo pareigas, nes praėjus penkerių metų kadencijai nėra pateikta informacijos apie susirinkimą ar kitą būdą, kuriuo jo perrinkimas pirmininku būtų juridiškai užfiksuotas. Radviliškio rajono savivaldybės administracijos atstovai patvirtino, kad likviduojamoms asociacijoms ar bendruomenėms finansinė parama negalėtų būti teikiama. Tiesa, valdininkai buvo gerokai nustebę sužinoję apie Registrų centro inicijuotas likvidavimo procedūras G.Lipnevičiaus vadovaujamų juridinių asmenų atžvilgiu.

Politikas į išsiųstus klausimus nesiteikė atsakyti. Jam į el/pašto adresą gediminas.lipnevicius@radviliskis.lt buvo išsiųsti tokie klausimai: „ar galėtumėte pasakyti, dėl kokių priežasčių Jūs nepateikiate jokių dokumentų, metinių ataskaitų Registrų centrui už juridinius asmenis, kuriems vadovaujate, tai yra Radviliškio krašto bendruomenei ir Radviliškio verslininkų asociacijai. Ar tai yra dėl to, kad esate labai užimtas žmogus? Ar dėl kokių kitų priežasčių?“

Jam taip pat gali tekti susimokėti baudas už tai, kad būdamas organizacijos vadovu neteikė metinių ataskaitų Registrų centrui. Atstovas spaudai M.Samkus patvirtino, kad “prasižengėliai” yra atrenkami atsitiktinai ir nubaudžiami administracinėmis baudomis. Be to, G.Lipnevičiaus vadovaujama bendruomenė gauna finansavimą iš Radviliškio rajono savivaldybės, kurios Tarybos narys jis yra. Tiesa, finansavimas tesiekia keletą šimtų eurų per metus.

Beje, visai neseniai apie dvidešimt bendruomenės narių dalyvavo vakarėlyje, kurio metu buvo dainuojama dainą “duok, dėde Gediminai, mums alaus”.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia