Gera žinia Šiaulių rajono gyventojams: globoti vaikus vilios dosniomis išmokomis

0
960
Dovanos

Vaikus globojančias Šiaulių rajono šeimas siūloma dosniau skatinti iš rajono savivaldybės biudžeto lėšų. Jei tam antradienį, gruodžio 17-ąją pritars rajono taryba, už vieno vaiko globą, neskaičiuojant valstybės paramos, kas mėnesį bus mokami papildomai 114 eurų. Tai būtų labai ženkli finansinė paspirtis, mat šiuo metu už vieno vaiko globą iš valstybės globėjams mokėti vos 38 eurai. 

Kaip įvardijama Tarybos sprendimo projekte, šiuo metu, vaikus globojančioms šeimoms, šeimynoms ir budintiems globotojams yra mokami 38 Eur išmoka per mėnesį už kiekvieną jo globojamą vaiką, nepriklausomai nuo vaiko amžiaus  ar neįgalumo lygio. Menka išmoka grindžiama tuo, kad rajono biudžete tam nebuvo pakankamai lėšų. Nuo 2020 m. siūloma padidinti piniginę išmoką – pagalbos pinigus tris karts.

Pagalbos pinigai yra skiriami globėjams ir budintiems globotojams, kurių globojamiems vaikams laikinoji globa nustatyta Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, o nuolatinė globa – teismo sprendimu.

Pagalbos pinigai yra skiriami už vaiką iki 18 metų ir vyresnį, jeigu jis gyvena vaikus globojančioje šeimoje, šeimynoje ar pas budintį globotoją ir mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, įskaitant  ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa, bet ne ilgiau,  iki jam sueis 21 metai.

Šiuo metu  šeimose, šeimynose ir pas budinčius globotojus yra 112 tėvų globos netekusių vaikų.

Ankstesnis straipsnisKaimą išjudino beprasmiška žmogaus žūtis
Kitas straipsnisVelionio namuose – ginklų arsenalas

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia