Į bendruomenės pasipriešinimą jėgainėms – grasinimas laiške

0
990

Vėjo jėgainių atsiradimui pasipriešinusi Alksniupių krašto seniūnaitijos bendruomenė sulaukė netikėto atsako. Prieš keletą dienų bendruomenės pašto dėžutę pasiekė anoniminis laiškas. Jo turinį bendruomenės pirmininkas Justas Malinauskas suprato kaip aiškų grasinimą. Neabejojama, kad laiško autorius – ypač suinteresuotas vėjo jėgainių atsiradimu šiame krašte.

“KAŽKAS NUSPRENDĖ SMARKIAI PAJUOKAUTI…”. Mieli Alksniupių krašto seniūnaitijos gyventojai, po 2019-11-27 visuotinio susirinkimo iki šiol nerimsta aistros Radviliškio r. savivaldybėje ir už jų durų. 2019-12-10 pašto dėžutėje radau voką adresuotą mūsų bendruomenei. Voko turinyje: iškarpos iš laikraščių, ant kurių įvairūs prierašai, taip pat schemos, kurioms iššifruoti reikia ” specialaus mokslo”. Įsigilinus į prierašus galime įžvelgti grasinimą ir susidorojimą. Nuotraukas pridedu”, – socialiniame tinkle atvirai žinia pasidalino J. Malinauskas. Laiško turinys jau yra perduotas Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnams.

Ant voko buvo nurodytas ir siuntėjo adresas. J. Malinauskas prieš kreipdamasis išsiaiškino, kad siuntėjas, mėtydamas pėdas, greičiausiai tyčia nurodė klaidinga adresą, nes nurodytoje gyvenamojoje vietoje niekas negyvena. Viliamasi, kad pareigūnams turėtų gelbėti tai, kad ant voko adresatas nurodytas ranka, rašytinėmis raidėmis. Žmonės, atpažinę šią rašyseną gali susisiekti su J. Malinausku arba informuoti policijos pareigūnus.

Alksnupių bendruomenė gali būti laikoma stipriu pasipriešinimu tiems, kurie realiai tikisi naudos iš vėjo jėgainių atsiradimo – didžioji dauguma bendruomenės narių raštu pasisakė prieš jų statymą bendruomenėje.

“Iš 731 turinčių balso teisę žmonių 426 pasirašė prieš. Mes galime būti laikome stipriu pasipriešinimu ne tik verslininkams, bet ir pačiai savivaldai”, – mano J. Malinauskas. Jis teigia asmeniškai nesantis prieš žaliąją energiją. Jam kliūva tai, kad šis projektas į bendruomenę stumiamas skubotai, žmonėms neatskleidžiant realios informacijos, viešai meluojant.

Preliminariai skaičiuojama, kad verslininkų investicija į Radviliškio rajoną gali siekti apie 50 milijonų eurų. Vėjo jėgainių savininkai už 15 arų sklypą mokėtų apie 2 tūkstančių eurų išmoką per metus, neskaitant mokesčio už privažiavimo kelius.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia