Gydytojo ir pacientų korupcijos byla: advokatas mediką laikė pūgžliu

0
1399
K.Dainius palieka teismo posėdžių salę. Teismas sprendimą dėl jo skelbs kitą mėnesį.
K.Dainius palieka teismo posėdžių salę. Teismas sprendimą dėl jo skelbs kitą mėnesį.

Šiandien Šiauliuose teismas užbaigė nagrinėti neurologo Kęstučio Dainiaus ir penkių pacientų baudžiamąją bylą. Vienas pacientų, kuriam taip pat pateikti kaltinimai duodant kyšį medikui, Šiauliuose gerai žinomas Vladas Baranauskas, pravarde Baranis.

Teismui išnagrinėjus byloje esančius įrodymus ir gilinantis į aplinkybes, paaiškėjo, kad Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys K.Dainius į teisėsaugos akiratį pakliuvo visiškai atsitiktinai. STT pareigūnai, vykdydami sankcionuotus kriminalinės žvalgybos veiksmus, siekė išsiaiškinti Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Šiaulių skyriuje dirbančiųjų asmenų neteisėtus veiklą.

K.Dainių ginantis advokatas Adomas Liutvinskas iš Vilniaus priekaištavo prokurorui Andrej Mirnyj, kad jei STT agentai: “siekė pagauti lydeką, tai prie ko čia pūgžliai ir kita smulkmė. Tad dėl ko pateikti kaltinimai mano ginamajam (K.Dainiui – red.)?” Toliau baigiamojoje kalboje advokatas teisino neurologo paimtus pinigus, kuriuos davė pacientai: “Mano nuomone, 10 ar 20 eurų gydytojui duodama kaip padėka, o ne kyšis. Už gerą ir mandagų bei puikų aptarnavimą. Tokia praktika, kai pinigai duodami gydytojams, yra įprasta Didžiojoje Britanijoje ar Šveicarijoje.”

Su tuo nesutiko prokuroras. Jis teigė, kad Lietuvoje vis dar gajus “neteisėtų dovanėlių” mentalitetas. Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos bylas kuruojantis A.Mirnyj teismo prašė nubausti Radviliškio rajono politiką 150 MGL (5850 eurų) dydžio bauda. Tiesa, trims pacientams, kurie kaltinami davę neurologui mažos vertės kyšius, taip pat prašyta skirti baudas nuo 50 iki 100 MGL. Viena kaltinamoji teigė davusi 10 eurų “kavai”, kitas kaltinamasis – neva grąžino skolą ir dėkojo gydytojui už gerą darbą.

Atsikirsdamas į prokuroro pasakytą pastabą dėl pacientų teikiamų “dovanėlių”, A.Liutvinskas vaizdžiai pasakojo apie A.Smetonos laikais laikraštyje išspausdintą anekdotą. Anot advokato, jo močiutės išsaugotame laikraštyje rašoma apie gydytojui paciento atneštą dešrą. Tačiau gydytojas atsisako paimti dešrą, nes tomis dienomis ima tik vištomis. Ar patyręs teisininkas sumaišė barterinius mainus su kyšiu, žino tik jis pats. Tiesa, jis net drįso užsipulti prokurorą ir STT instituciją dėl advokato nuomone mažos smulkmės gaudymu: “Pasižiūrėkite, kas vyksta su suskystintų dujų terminalu. Kur ten milijonai vaikšto, niekas net nežiūri ir negaudo, o stovi ir stebi vargšus pensininkus ir jų gydytojus.”

Teismas sprendimą skelbs vasario 21 dieną 9 valandą ryte.

Palikti komentarą

avatar