Gyvūnų globos namai – perpildyti: augintinių atsikratoma miškuose

0
627

Vaizdingoje vietoje, netoli Kiršino aukštupio ir Baisogalos tvenkinio, driekiasi mažytis Dauderių kaimas. Šis kaimas ypatingas tuo, kad jo pušyne beširdžiai žmonės palieka savo augintinius. Likimo valiai palikti gyvūnai greičiausiai turi uoslę geriems žmonėms – dalis jų užklysta į šalia pušyno gyvenančios Janinos namus. Deja, tokie taurūs moters veiksmai dažniausiai atsiliepia prieš ją pačią.

Užuot pagelbėję – skundžia policijai
Savo augintiniais atsikratančių žmonių mastai – kraupiai stulbina. Prieš porą savaičių vienu metu Janinos sodyboje glaudėsi devyni šuniukai ir šešios katės. Kiekvienas jų išmylėtas ir gerai pamaitintas. Vieniša moteris greičiau savo paskutinį kąsnį globojamiems atiduotų, nei leistų jiems badu marintis.
Moters meilę gyvūnams patvirtina ir žvilgantys jų kailiai. Straipsnio autorė tuo įsitikino ir savo akimis, kai prieš porą savaičių nuvyko į Janinos namus. Teko kurį laiką palūkuriuoti prie aklinai uždarytų vartų. Uždaryti vartus būtina – piktų kaimynų akys greitai užmato į kelią išbėgusį kokį šunį ar kačiuką. Nevengiama ir tokių vaizdų nufilmuoti ar net informuoti policiją. Taip besielgiančių žmonių reakciją sunku suprasti ar pateisinti – nuo Janinos globotinių niekas niekada nėra nukentėjęs. Tuo greitai įtikina ir šunų elgesys – jie visi pasileidžia link straipsnio autorės, keli puola į glėbį. Sunku išsilaikyti vietoje. Kai kurie jų sveria arti pusšimčio kilogramų.
„Nepykit, džiaugiasi“, – paaiškina Janina. Be pažastinių ramentų pastaruoju metu jai sunku įveikti net dešimtį metrų. Skausmingas kiekvienas žingsnis. Neneigia, daug jėgų pareikalavo pastangos vienai išauginti penkis vaikus. Moteris savo sveikatos sutrikimų neneigia, gydosi. Artimiausiu metu turėtų vykti į ligoninę operacijai. Tai paskatino ieškoti
savo globotiniams naujų namų.

❏ Dauderių kaime gyvenančios Janinos namuose nuolat sukiojasi didžiulis beglobių katinų ir šunų pulkas, nepaisant to, kad pati moteris pastaruoju metu turi rimtų judėjimo problemų.

Jaunus išsivežė, senus – paliko
Janinos situaciją pirmieji pasišovė spręsti gyvūnų globos namai „Letenėlė“. Jų atstovai socialinėje erdvėje patalpino žinutę apie dovanojamus gyvūnus. Atsiliepė ne vienas geros valios žmogus. Jaunesni šuniukai buvo išgraibstyti. Liko vyresnės sterilizuotis katės ir šunys.

Visą Janinos ir jos globotinių istoriją skaitykite naujausiame, šios dienos savaitraščio „Visuomenės balsas“ numeryje.

Asta Volkovaitė

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia