In memoriam Emilijai Brajinskienei

0
2941

Šiandien Anapilin iškeliavo Emilija Brajinskienė. 90 metų moteris buvo labiau žinoma kaip Šeduvos Baba. Ji neabejotinai viena garsiausių Šeduvos krašto puoselėtojų, buvo žymi kultūros veikėja.

Keturis dešimtmečius vadovavo etnografiniam ansambliui „Šeduva“, kuris 2006 m. už tradicinės kultūros puoselėjimą ir sklaidą nominuotas „Aukso paukšte“.

E.Brajinskienė užrašė įvairios tematikos tekstų, surinko medžiagą apie senuosius Šeduvos vietovių pavadinimus, vietovardžius, padavimus ir tikrus įvykius, liaudies mediciną. Taip pat surinko įvairią muziką, dainas ir melodijas, kurias įrašė į audiokasetes ir kompaktines plokšteles. Įrašuose skambančią tarmišką kalbą specialistai įvertino kaip unikalią folkloro, jo grožio, gyvybingumo apraišką.

Už šiuos darbus E.Brajinskienė apdovanota Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos diplomu ir premija „Už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą“. Jos straipsniai publikuoti žurnaluose ir įvairiuose respublikiniuose laikraščiuose.

2004 metais Radviliškio rajono Metų kultūros darbuotojo vardo nominacijų konkurse nominuota Metų etnografe, tais pačiais metais apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu, 2005 m. LTV projekte „Daugiau saulės, daugiau šviesos“ nominuota Lietuvos šviesuole, tais pačiais metais apdovanota Gerumo angelo statulėle.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia