In memoriam Liudas Vedeckis

0
20144

Šiandien mirė buvęs Šeduvos apylinkių seniūnas Liudas Vedeckis. Apie tai praneša asociacija, kurios vienas steigėjų buvo Radviliškio rajono politinis ir visuomenės veikėjas.

Jis gimė 1950 m. sausio 8 d. Radviliškio rajono Balandiškių kaime daugiavaikėje šeimoje.
1966 m. baigė Pašušvio aštuonmetę mokyklą. Tada įstojo į Kauno J. Gruodžio aukštesniosios muzikos mokyklos pučiamųjų klasę (klarnetas), ir ją baigė 1970 metais.
Nuo 1971 metų pradėjo dirbti Šeduvos vidurinėje mokykloje, vėliau ir Šeduvos kultūros namuose metodininku bei pučiamųjų orkestro, kapelos vadovu. Grojo Šiaulių pučiamųjų orkestre, vakarais garsiajame Šeduvos „Velnių malūne“.

Nuo 1974 m. persikėlė  į Radviliškį. Ten iš pradžių vadovavo Radviliškio mašinų gamyklos orkestrui, su kuriuo ne kartą dalyvavo respublikinėje dainų šventėje tarp pajėgiausių orkestrų, nuo 1976 m. dirbo metodininku ir pučiamųjų orkestro vadovu (respublikiniame konkurse užėmė penktą vietą) bei rajono vyriausiuoju pučiamųjų orkestro vadovu ir dirigentu. Rajone tuo metu buvo šešiolika orkestrų, iš kurių penki buvo sukurti ir vadovaujami Liudo Vedeckio. Tuo metu Radviliškio rajono pučiamųjų orkestrų lygis buvo aukščiausias visoje Šiaulių apskrityje.

1981 m. paskirtas dirbti Radviliškio kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoju (vyr. metodininku). 1985 m. baigė Lietuvos konservatoriją ir įgijo pirmąjį aukštąjį mokslą kaip kultūros, švietimo darbuotojas ir orkestro vadovas. Tuo metu vadovavo ir Šiaulių televizorių gamyklos pučiamųjų orkestrui, o 1986 m. – Radviliškio rajono vidaus reikalų skyriaus pučiamųjų orkestrui, buvo meno vadovas. Su šiuo orkestru du kartus laimėjo pirmą vietą Pabaltijo orkestrų konkurse.

1989 m. įstojo į Lietuvos socialdemokratų partiją, tai buvo tikrojo politinio kelio pradžia. Po daugelio metų savarankiškų studijų įstojo į JAV tarptautinį krikščionių institutą ir 1999 m. jį baigė, įgijo teologo diplomą.

2000 m. pradėjo dirbti Šeduvos apylinkių seniūnijos seniūnu. 2006 m. Kauno technologijos universitete baigė viešojo administravimo studijas ir gavo magistro laipsnį.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia