Įspūdingos gaudynės: motociklo vairuotoją policija vijosi per pasėlius (video)

1
2950

 

Baimė būti pričiuptam policijos didesnė už baimę žūti. Taip galėtų pasakyti polcijos pareigūnai apie šiauliečio motociklininko gaudynes, kurį net teko vytis per pasėlius. Galiausiai pareigūnams pavyko pričiupti bėglį.

Bėgo nuo policijos – pažeidė KET

Šiaulių apskrities policijos akiratyje nuolat atsiduria 29-erių metų šiaulietis, kuris nėra įgijęs teisės vairuoti, tačiau be skrupulo sėda prie transporto priemonių  vairo  ir raižo miesto gatvėmis bei užmiesčio keliais. Paskutinis jo susitikimas su pareigūnais įvyko liepos 4 d. Apie pusę devynių ryto patruliai Šiaulių rajone, Voveriškių kaime, pastebėjo be valstybinių numerių važiuojantį motociklą HONDA NT 650 V. Į jų reikalavimą sustabdyti transporto priemonę motociklo vairuotojas nereagavo. Padidinęs greitį, jis nuskuodė pirmyn, pavojingai manevruodamas, lenkdamas transporto priemones iš dešinės, kedamas pavojų kitiems eismo dalyviams. Įlėkęs į Šiaulius, jis vienoje sankryžoje kirto pagrindinį kelią, sukeldamas avarinę situaciją, nes nepraleido juo važiavusių transporto priemonių ir jas privertė staigiai stabdyti. Dar dvi sankryžas jis pralėkė, degant raudonam šviesoforo signalui, o geležinkelio pervažą kirto, lenkdamas kitas transporto priemones ir net nestabtelėjęs prie ženklo „Stop“.

Patruliai, važiuodami paskui, garsiakalbiu nuolat kartojo reikalavimą sustoti, tačiau jis išgirstas nebuvo. Motociklininkas iš Šiaulių vėl spruko į užmiestį. Kai ties Gilvyčių kaimu kitas patrulių ekipažas užtvėrė kelią, jis pasuko į laukus, per pasėlius, po to vėl grįžo į gatvę, tačiau nebesuvaldė motociklo ir nugriuvo. Medikai bėgliui konstatavo kelio sumušimą ir raiščių patempimą. Vairuotojas buvo blaivus. Pareigūnų paklaustas, kodėl jis  nestojo, nurodė, kad nėra įgijęs vairuotojo pažymėjimo ir teismo sprendimu jam yra uždrausta teisė vairuoti.  

Įspūdinga biografija

Paaiškėjo, kad Šiaulių policijos pareigūnams šis šiaulietis, neturėdamas vairuotojo pažymėjimo, tačiau vairuodamas transporto priemones, nuo 2015 metų įkliūna jau penktą kartą. 

Prieš penkerius metus Šiauliuose, Dvaro g., jis, vairuodamas automobilį, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į medį. Išsigandęs atsakomybės, vaikinas iš įvykio vietos spruko. Ko gero, vairavo neblaivus. Kai buvo sulaikytas, jam nustatytas 0,62 prom. girtumas. Vaikinas teisinosi, kad alkoholį vartojo po eismo įvykio dėl  patirto streso. Tačiau eismo taisyklės iki eismo įvykio aplinkybių nustatymo alkoholį vartoti draudžia. Tai prilyginama vairavimui esant girtam. Tad teismas konfiskavo transporto priemonę, su kuria padarytas pažeidimas, skirdamas 1158 Eur baudą.

Praėjus metams policijos pareigūnams jis vėl  įkliuvo vairuodamas automobilį. Teisės vairuoti įgijimu jis buvo nepasirūpinęs. Ir vėl – bauda.

2018-ųjų vasarą policijos pareigūnai Šiaulių rajone jį ir vėl išvydo prie transporto priemonės vairo. Kadangi vairavo neblaivus (2,02 prom.), tad nuo pareigūnų nutarė sprukti. Nepavyko. Už nepaklusimą policijos pareigūnų reikalavimui sustabdyti transporto priemonę ir vairavimą neturint tam teisės jam buvo pradėta administracinė teisena, o  už vairavimą išgėrus pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jam buvo atseikėta 1900 Eur bauda, už 2000 Eur konfiskuota turto ir dviem metams uždrausta  naudotis teise vairuoti. Asmuo, kuriam paskirtas specialiosios teisės atėmimas, šios teisės atėmimo laikotarpiu negali ja ne tik naudotis, bet ir jos įgyti. 

Nuo mašinos – prie motociklo

Po metų neturintis teisės vairuoti ir  neblaivus (1,49 prom.) vaikinas sėdo ant motociklo „Honda NT650V“. Tačiau  jį suvaldyti  nesisekė. Šiauliuose motociklas trenkėsi į stovintį automobilį „Audi A6“. Vairuotojas kartu su neblaiviu (1,75 prom.) keleiviu iš įvykio vietos pabėgo.  Tačiau susitikimo su pareigūnais neišvengė.  Tada dėl patirtų sužalojimų nedrausmingasis vairuotojas  atsidūrė Respublikinės Šiaulių ligoninės chirurginės reanimacijos skyriuje, o jo kartu važiavęs draugas – traumatologijos skyriuje.  Šių metų vasarį vyras už tai, kad neblaivus sukėlė eismo įvykį, dėl kurio buvo sutrikdyta kito žmogaus sveikata, paskyrė 10 mėnesių nelaisvės, tačiau bausmės vykdymą dviem su puse metų atidėjo. Nuosprendyje taip pat numatyta ir 1937 eurų bauda, turto konfiskavimas už 1400 eurų, o  draudimas  naudotis teise vairuoti ir tuo pačiu įsigyti vairuotojo pažymėjimą buvo pratęstas iki ketverių metų. 

Tačiau nei baudos, nei  teisės vairuoti atėmimas, nei paties sunki trauma šiauliečio nepaprotino ir liepos 4-ąją  jis vėl bandė likimą, vairuodamas motociklą ir sprukdamas nuo atsakomybės bei  policijos pareigūnų. Jam dėl penkių sprukimo metu padarytų kelių eismo taisyklių pažeidimų buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, o dėl to, kad vengė atlikti su laisvės atėmimu nesusijusią  baudžiamojo poveikio priemonę, kuria jam atimta teisė vairuoti, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Negi tik žūtis gali žmogų sustabdyti nuo neprotingų poelgių?

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/8FxxM8PBReg

Parengta pagal atstovės spaudai Gailos Smagriūnienės pranešimą

1
Palikti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Algimantas Končius Recent comment authors
newest oldest most voted
Algimantas Končius
Guest
Algimantas Končius

Neprotingiausias poelgis – alkoholio vartojimas. Nuo to visos bėdos ir prasidėjo.