Įtraukti vyrą į namų ruošą: TOP 5 patarimai

0
819

 

Vyrai mėgsta švarius ir tvarkingus namus, tačiau nesistengia tokių sukurti. Retas vyras atlieka tokią namų ruošos darbų dalį, kaip ir jo žmona. Tai nereiškia, kad moteriai turi kliūti visa namų ruoša.

Žinoma, nevertėtų tikėtis didelių permainų išsyk. Jau kelis tūkstančius metų iš vyrų buvo nesitikima pagalbos namų ūkyje, tuo tarpu mes gyvename jau dvidešimt pirmajame amžiuje su jo naujomis taisyklėmis.

  1. Aiškiai suformuluotas prašymas

Pagarbiai, mylinčiu tonu paprašykite jo to, ko norite. Tegu jūsų prašymas būna aiškus ir apibrėžtas. Venkite kritikos ar nuosprendžių: “Tu niekada man nepadedi! Tu tinginys!”. Tokie žodžiai privers vyrą jausti gėdą ar pyktį, o tai jums visiškai nenaudinga.

2. Pasitelkite manipuliacijas!

Pristatykite darbą kaip problemą, kurioje jums reikia pagalbos. Tačiau atminkite: ne jis yra problema – atlikti darbą yra problema. Net jei suformulavote prašymą, palikite erdvės naujoms idėjoms ir atviram pokalbiui apie namų ruošos darbus bei su tuo susijusius dalykus. Likite rami, būkite atvira ir išklausykite jo, net jei nesutinkate su tuo, ką jis sako.

3. Skatinkite siurprizais

Susitarkite su mylimuoju, kad, pasidaliję ir atlikę visus namų ruošos darbus, leisite sau pasimėgauti kokia nors pramoga: išvyka į kiną, restoraną, SPA ar susitikimu su draugais. Juk atpildas – labiausiai viliojantis veiksnys!

4. Įtraukti visus šeimos narius

Jei užsikraunate visą buities darbų naštą ir tikitės, kad kas nors iš namiškių pats susipras ir pasiūlys palengvinti jūsų krūvį, nedėkite per daug vilčių. Jei turite vaikų – pasistenkite į namų ruošą įtraukti visus šeimos narius. Galbūt kiekvienas iš jų pats savarankiškai apsispręs, ką jie geriausiai moka. Tai gali būti ir konkrečiai nustatytas laikas.

5. Paskutinė išeitis – darbotvarkė ir sankcijos

Ką daryti tuomet, jei visi ankstesni patarimai ir jokios manipuliacijos neveikia? Geriau imkitės vieno rimto plano, kaip paskirstyti darbus ir pačiai turėti laisvo laiko, kurio nusipelno kiekviena moteris. Darbotvarkė gali būti sustyguota raštu, matomiausioje vietoje. Už kiekvieną darbą galima numatyti sankcijas (ar išpirkas). Toks susitarimas turi tenkinti abi puses. Neleiskite ginčams dėl namų ruošos apkartinti Jūsų santykių!

Parengta pagal „Daily Mail“

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia