J.Margaitienė mokosi iš seniausios profesijos atstovių

0
724
Radviliškio seniūnai turi pačių įvairiausių pageidavimų ir norų, tačiau biudžeto lėšas patvirtina Taryba, kuriai projektą ruošia administracija. Jos direktorei J.Margaitienei yra pavaldūs visi seniūnai.

Būtent tokią išvadą perša rajono savivaldybės administracijos perkamų mokymų turinys. Į juos vyko vienintelė savivaldybės administracijos direktorė J.Margaitienė. Viena jos naktis prabangiame Vilniaus viešbutyje mokesčių mokėtojams kainavo beveik 1 100 eurų.

„Sutaupė“

Iš sostinės 47 metų administracijos direktorė grįžo su pilnu „žinių“ bagažu – mat turėjo galimybę pasiklausyti iš įvairių šalių suvykusių lektorių. Vienas konferencijos pranešėjų švedas Fredrik Haren žadėjo konferencijos dalyvius išmokyti kūrybiškumo ir iš „…nelegalios sekso industrijos“. Kitaip tariant, iš prostitucijos „verslo“.

Liaudies išmintis byloja, kad anksti kėlęs nesigailėsi. Nežinia, ar šia lietuvių liaudies patarle vadovavosi J.Margaitienė, tačiau dalyvavimu konferencijoje ji pasirūpino gerokai anksčiau. Reikėtų suprasti, kad mokesčių mokėtojai turėtų džiaugtis – prieš pat renginį bilietai kainavo 1720 eurų. Su PVM – daugiau nei 2 000 eurų. Paklausta, kiek tiksliai mokėjo už renginį, direktorė iš karto negalėjo atsakyti. Ir tik gavusi paklausimą raštu po kelių dienų teikėsi atskleisti ir kainą. O ji ne tokia ir maža – savivaldybės administracijos vadovė sumokėjo už šiuos kursus 1 076,90 euro. Žinoma, ne iš savo, bet iš savivaldybės biudžeto.

Solidus atlyginimas

Dalyvavimas konferencijoje, pasak Radviliškio rajono savivaldybės administracijos atstovės spaudai Eligijos Zoltnerienės, buvo suderintas dar pernai metų lapkričio mėnesį. Registracija į renginį patvirtinta gegužės 25 dieną, kai jau buvo aiškus J.Margaitienės pralaimėjimas mero rinkimuose. Pagal viešai prieinamą informaciją, direktorės atlyginimas 2021 metų pirmąjį ketvirtį buvo 3 427 eurai, o antrąjį – 3 435 eurai.

Remiantis Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos vidutinis darbo užmokestis, įskaitant ir visas individualias įmones, antrą ketvirtį buvo 1 554,40 euro per mėnesį, o Radviliškio rajono savivaldybėje – vos 1 180,5 eurai. Ką vidutiniškai rajono gyventojas uždirbo per mėnesį, kelis kartus geresnį atlygį iš biudžeto gaunanti valdininkė „pramiegojo“ per naktį.

Pati J.Margaitienė nemano, kad minėta konferencija – mokesčių mokėtojų lėšų švaistymas. Jos vertinimu, kvalifikacijos kėlimui skirti renginiai didina profesinei veiklai reikalingas vadovų kompetencijas, o daugiau žinių, patirties ir kompetencijos turi vadovas, tuo geriau ir įstaigai, ir rajono žmonėms.

Nesusiję

Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis stebėjosi ne tik kaina, bet ir vadovų konferencijos darbotvarke. Anot savivaldybės vadovo, jis susipažinęs su pranešėjais nusistebėjo J.Margaitienės pasirinkimu dalyvauti konferencijoje.

„Aš asmeniškai esu už tai, kad valstybės tarnautojai tobulėtų. Būtina investuoti į kompetencijos didinimą, bet tai reikia daryti proto ribose. Aš pasirašiau potvarkį, tačiau su manimi niekas nederino nei konferencijos darbotvarkės, neįvardijo kaip tai pagerintų administracijos darbą. Be to, direktorė ten važiuoti apsisprendė dar iki man tampant meru. Patyrinėjau, kas ir apie ką kalbės. Manau, kad niekas nesusiję su savivalda ar administravimu“, – vertino rajono meras V.Simelis.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia