Pareigūnai ėmėsi kanapių šienapjūtės Radviliškio rajone: kanapės bujojo tarp pomidorų

0
1710

Pirmadienio rytą Žąsaičių kaime (Šaukoto sen.) policijos pareigūnai šienavo kanapes.  Šienapjūtė buvo sėkminga – vienoje sodyboje aptikta nedidelė kanapių plantacija ir pričiuptas jų augintojas, 29-erių metų Arūnas.

Augino pomidorų kaimynystėje

Kad prižiūrimos sodybos kieme, šiltnamyje kartu su pomidorais bujoja kanapės, neįtarė net artimiausi kaimynai. Vyras sodyboje nuolat negyveno, joje tik apsilankydavo dėl šiltnamyje augančių gėrybių. Kad kartu su jomis tarpsta ne tik tautiečių stalui įprastos daržovės, niekam nekilo minčių,  o ir niekam į šiltnamį nosies nerūpėjo įkišti.

Skirtingai nei pomidorus, kanapes Arūnas buvo pasodinęs ne tiesiai į žemę, bet į vazonus. Pareigūnai, prieš paimdami įkalčius, žemę netoli šiltnamio iškratė. Vietinių gyventojų nuomone, Arūnas kanapes greičiausiai augino asmeniniais tikslais, mat niekam iki šiol suktinės įsigyti dar nebuvo siūlęs.

Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą, vyras išvežtas į Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinę. Jei teisme bus įrodyta jo kaltė, jam gali grėsti ne tik areštas, bauda, bet ir reali laisvės atėmimo bausmė. Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 265 straipsnyje įtvirtinta, kad tas, kas pažeisdamas nustatytą tvarką augina didelį kiekį aguonų ar kanapių, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Pluoštines auginti neuždrausta

Pareigūnai išsivežė kanapes, o žemę. kurioje jos augo iškratė netoli šiltnamio.

Nuo 2016 metų balandžio 1 dienos Lietuvoje jau legalizuotas pluoštinių kanapių auginimas ir mėgėjiškai sodininkystei, t. y. agrotechniniais ir fitosanitariniais tikslais. Pagal šį naujai priimtą teisinį reglamentą sodininkas pluoštines kanapes gali auginti ne didesniame kaip 0,1 ha žemės valdos plote, sėdamas iki 20 vienetų į 0,01 ha tarp kitų sodo ar daržo augalų arba šalia jų.
Apibendrinant reikėtų pasakyti, kad, nors teisinis reglamentavimas ir liberalėja, vertėtų įsitikinti, kad sėjate ir auginate leidžiamos veislės augalus. Vien pagal išorines savybes juos atskirti nuo draudžiamų gali būti gana sunku.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia