Karantino pažeidėjams – ir laisvės atėmimo bausmė

0
483

 

Šiandien, antradienį, Seime priimtos naujos Baudžiamojo kodekso (BK) pataisos. Jomis numatyta, kad už karantino taisyklių pažeidimą baudos fiziniams asmenims sieks nuo 500 iki 1500 Eur, juridinių asmenų vadovams ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 Eur. Administracinių nusižengimų protokolus galės surašyti policijos pareigūnai.

Nepritariančių nebuvo

Už BK pataisas balsavo 70 Seimo narių, įstatymo pakeitimams nepritariančių nebuvo nepritarė parlamentarų, 1 parlamentaras susilaikė.

BK pataisomis numatyta sugriežtinti atsakomybę už veiksmus, kai asmuo, būdamas informuotas apie savo ligą, įspėtas dėl apsaugos priemonių, bendravo su žmonėmis, taip sukeldamas pavojų kitiems užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga. Už tokius veiksmus numatyta maksimali laisvės atėmimo bausmė iki vienerių metų. Iki šiol laisvės atėmimo bausmė asmenims už minėtą nusikaltimą nebuvo skiriama.

Įstatymo pakeitimais taip pat sugriežtintos bausmės už sveikatos apsaugos reikalavimų ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisyklių, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija, pažeidimus. Iki šiol buvo numatyta, kad už šią veiką gresia maksimali trejų metų laisvės atėmimo bausmė. BK pataisomis, kurioms pritarė Semas, numatyta, kad asmenims, nepaisiusiems sveikatos apsaugos reikalavimų, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija, grėstų maksimali penkerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Didesnės ir baudos

ANK pataisomis kartu numatyta, kad savivaldybių tarybų sprendimų ar savivaldybių administracijų direktorių įsakymų dėl kovos su žmonių užkrečiamųjų ligų protrūkiais ir epidemijomis nevykdymas ar vykdymas ne laiku karantino, ekstremalios situacijos metu užtraukia baudą fiziniams asmenims nuo 250 iki 800 Eur, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 800 iki 1500 Eur.

Anksčiau Seimas pritarė Teisingumo ministerijos pateiktoms Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisoms, kuriomis padidintos baudos už karantino taisyklių nesilaikymą.

Iki šiol baudos už karantino taisyklių nesilaikymą fiziniams asmenims siekė iki 140 Eur, juridiniams asmenims – iki 600 Eur, o jas galėjo skirti visuomenės sveikatos specialistai.

Naujausiame savaitraščio „Visuomenės balsas“ numeryje

Palikti komentarą

avatar