Karčemų bendruomenės “Kruopą” purtė FNTT

0
1432
Ar į FNTT pareiškėja kreipėsi tik dėl asmeniškumų bendruomenės pirmininkės V.Vaičiūnienės (nuotr.) atžvilgiu, taip ir liko neatsakyta, tačiau pareigūnai nieko nusikalstamo nerado. Šiai dienai nėra žinoma, ar buvusi Valstybės kontrolės specialistė apskundė FNTT atsisakymą pradėti ikiteisminį tyrimą.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai gavo pareiškimą apie esą daromus nusikaltimus pagyvenusių žmonių maitinimo projekte. Šį projektą vykdo Karčemų bendruomenė “Kaimynai”, kuriai vadovauja pirmininkė Vaiva Vaičiūnienė. Ją FNTT apskundė ne kas kitas, o tikra teta Almutė Juzėnienė, kuri anksčiau dirbo Valstybės kontrolėje. Išnagrinėję A.Juzėnienės skunde pateiktą informaciją bei patikrinę kitas aplinkybes, FNTT pareigūnai nenustatė nusikalstamų veikų požymių, todėl atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą.

Apie tyrimo rezultatus asmeniškai buvo informuota ir pati pareiškėja, kuri portalui atsisakė ką nors pakomentuoti, kodėl ji kreipėsi į finansinius nusikaltimus tiriančią instituciją bei kas jai sukėlė įtarimų. Panašu, kad ilgametė patirtis Valstybės kontrolėje galėjo būti naudojama ne užkardyti nusikaltimus, o suvesti senas asmenines sąskaitas. Daugybę metų teta kovoja su dukterėčia dėl gyvenamojo namo Karčemų kaime nuosavybės teisių. Ar tai ir yra tikroji kreipimosi į FNTT priežastis, nėra aišku, tačiau portalui pavyko sužinoti apie manipuliacijas ir net daromą spaudimą bendruomenės pirmininkei. Nors to nepavirtino, bet ir nepaneigė nė viena pusė, bet aplinkiniai šneka, esą V.Vaičiūnienė net būtų sutikusi atiduoti namo dalį, kad tik pareiškimas būtų atsiimtas. Po daugybės metų kovojimo su teta Vaiva pripažįsta esanti pavargusi – jauna moteris net išsikraustė iš Karčemų į Radviliškį, kur nusipirko namą, kad būtų atokiau nuo tetos.

Karčemų bendruomenė “Kaimynai” 2021 metais pateikė paraišką Radviliškio vietos veiklos grupei (VVG) “Radviliškio lyderis” projektui įgyvendinti. Paraiškos teikėjai pageidavo gauti finansavimą nebenaudojamos pieninės pastato pritaikymui bendruomenės poreikiams. Projektas buvo patvirtintas – jo įgyvendinimui buvo skirta beveik šimtas tūkstančių eurų. Prie šios sumos dar prisidėjo ir Radviliškio rajono savivaldybė su 26 tūkstančiais eurų bei įsipareigojimų padengti PVM’ą, jei bendruomenė taptų PVM mokėtoja. Pagal paraiškos dokumentus, projekto pabaiga turėjo būti 2022 metų gegužės pradžioje. Už tas lėšas buvo įrengtas maisto gamybos cechas, nusipirkta įranga bei transporto priemonė, su kuria buvo vežamas maistas senjorams į namus. Buvo sukurtos dvi darbo vietos – virėjai ir vairuotojui. Šiuo projektu planuota aptarnauti apie 60 senjorų.

Šį nemalonų incidentą Karčemų bendruomenėje dabar jau buvęs VVG “Radviliškio lyderis” pirmininkas Romas Kalvaitis apibūdino paprastai: “kai tik įsivažiuoja verslas, prasideda problemos, nes pavydas pradeda imti viršų. “Sofos” ekspertai tada žino viską geriau.” Beje, šias pareigas konservatorius R.Kalvaitis paliko visai neseniai, kai tik kilo triukšmas dėl FNTT atliekamo tyrimo. Pats R.Kalvaitis tikina, kad jo išėjimas iš šių pareigų nepabaigus kadencijos nėra susijęs su minėtu patikrinimu, tačiau patvirtino, jog Karčemų bendruomenės vykdomame projekte ne viskas yra tvarkinga.

Dabartinė pirmininkė Skėmių seniūnė Ingrida Gladkienė sakė, kad bendruomenėje yra visa supirkta įranga ir nieko netrūksta, o kol kiti dokumentai nepateikti, negalinti komentuoti plačiau. Remiantis viešai prieinamais duomenimis, “Kruopa” 2022 metais gavo beveik 156 tūkstančius eurų pajamų, o 2023 metais – vos 51 tūkstantį. Ar tai ir sukėlė pagrįstų abejonių buvusiai Valstybės kontrolės tarnautojai, lieka neaišku, tačiau tris kartus nukritusios metinės pajamos sukeltų įtarimų ne vienam žmogui.

Vos per vienerius metus pajamos krito net tris kartus. Be to, bendruomenės pirmininkė įsigijo namą Radviliškyje, todėl pirmininkės teta netruko suraityti skundą FNTT.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia