KET pažeidėjams – griežtesnė atsakomybė

0
1314
Asociatyvi nuotrauka.
Asociatyvi nuotrauka.
Dovanos

Kelių eismo taisyklių pažeidėjai neretais atvejais sulaukia pernelyg menų bausmių. Tokias įžvalgas padarė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Ji nustatė spragų baudžiant už Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus, tad siūlo griežtinti atsakomybę už tai. 

Tarnybos atstovų teigimu, ne visada užtikrinamas atsakomybės neišvengiamumas, pažeidėjams ne visada įteikiami registruoti laiškai su nusižengimo protokolais, kartais bylos nagrinėjamos padrikai.

STT siūlo užtikrinti atsakomybę transporto priemonės savininkui, jeigu jis pateikė netikslią informaciją apie pažeidimo metu automobilį vairavusį asmenį, didinti baudas už duomenų nepateikimą ir įteisinti juridinio asmens atsakomybę, jeigu jis nepateikia duomenų apie bendrovės automobilį vairavusį ir pažeidimą padariusį asmenį.

Teisėsaugos institucija šią išvadą padarė analizuodama Lietuvos kelių policijos tarnybos ir apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų veiklą.

„Viena iš didžiausių korupcijos priežasčių yra nebaudžiamumo jausmas šalyje. Greita, teisinga, principinga nuobauda už KET pažeidimus galėtų prisidėti prie teisingumo jausmo stiprinimo Lietuvoje“, – STT išplatintame pranešime cituojamas tarnybos direktorius Žydrūnas Bartkus.

Ankstesnis straipsnisDar viena politikės avarija – pėsčiųjų perėjoje partrenkta valstybės tarnautoja
Kitas straipsnisRadviliškyje siaučia chuliganai – naktimis muša išgėrusius

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia