Kleboniškių kaimo buities muziejus pradės klojimo teatro sezoną

0
503
Dovanos

Birželio 8 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje (Radviliškio r.) prasideda naujas teatro sezonas. Šiemet žiūrovus mėgautis spektakliais ir kartu praleisti šeštadienių popietes pakvies šeši teatrai – vaidins ne tik mėgėjai, bet ir profesionalai. Teatro scena vėl taps antrą šimtmetį skaičiuojantis kaimo klojimas.

Renginių ciklą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ birželio 8 dieną 16 valandą atidarys teatro „cezario grupė“ spektaklis „Nutolę toliai“ pagal Pauliaus Širvio eiles (režisierius Cezaris Graužinis). Spektaklyje vaidins Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Vytautas Kontrimas, Vilma Raubaitė, Juozas Gaižauskas.

Teatras „cezario grupė“ yra nevalstybinis profesionalus teatras, vadovaujamas režisieriaus ir dramaturgo Cezario Graužinio. Teatro spektakliai išsiskiria ne tik originalia stilistika, „vaizduotės teatro“ galimybių tyrinėjimu, bet ir ryškiai išreikšta asmenine kūrėjų pozicija.

Nutolę toliai” – tai poezijos spektaklis, besiremiantis poeto Pauliaus Širvio kūryba. Režisierius siekia grąžinti į Lietuvos kultūros erdvę P. Širvio pasaulį, jo unikalią etiką ir poetiką. Pasak kūrėjų, laikmečiu, kai cinizmas virsta vertybe, poeto lyriškas atlapaširdiškumas įgyja sukrečiančios, apvalančios jėgos.

Spektaklio „Nutolę toliai“ kūrybinė grupė yra apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ už geriausią nacionalinės dramaturgijos pastatymą, o režisierius Cezaris Graužinis – Boriso Dauguviečio auskaru už Europos ir Lietuvos teatro tapatybės paieškas.

Šeštadienių popietės Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime tęsis iki rudens.

Liepos 13 dieną teatras „Labas“ rodys spektaklį apie rezistencinių kovų metus „Miško seserys“ (režisierės Vitalija Mockevičiūtė, Neringa Varnelytė). Liepos 27 dieną klojime viešės Mažeikių kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojamasis teatras su komiška drama „Ivinskio obelys“ (režisierius Martynas Januška). Rugpjūčio 31 dieną Alksniupių mėgėjų teatras „Pilnatis“ rodys spektaklį „Ach, tos moterys“ (režisierė Laima Didžbalienė). Rugsėjo 7 dieną Rietavo kultūros centro teatras „Ruoda“ vaidins komediją „Trys mylimos“ (režisierius Vincas Andriuška).

Ciklas „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ baigsis rugsėjo 14 dieną Kauno miesto kamerinio teatro spektakliu „4 Mortos“ (režisierius Darius Rabašauskas).

Po visų spektaklių žiūrovai bus kviečiami nesiskirstyti, neskubėti namo, o pabendrauti, pašokti, padainuoti – popietes pratęsti su folkloro ansambliais. Aukštaitijos regiono šokių ir žaidimų pamokas ves Pasvalio kultūros centro folkloro ansamblis „Rags“ (vadovė Daiva Adamkavičienė) ir Radviliškio kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“ (vadovas Donatas Stakvilevičius).

Kaskart lankytojų lauks ir ragautuvės – ypatingo skonio gardėsiai, iškepti pagal senuosius XIX a. pab.–XX a. pradžios receptus, bei Kleboniškių kaime auginamų žolelių arbata.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis teatrus į Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojimą sukviečia nuo 1999 metų. Po šio sezono klojime suvaidintų spektaklių skaičius perkops devyniasdešimt.

Kaip ir ankstesniais metais, tęsiame klojimo teatro tradiciją. Šių metų repertuare atsispindi ne tik įvairios etninės kultūros formos, bet ir istoriniai įvykiai bei asmenybės. Siekdami pateikti klojimo teatro veiklos įvairovę, į klojimo teatro erdvę įtraukėme profesionalių kultūros kūrėjų iniciatyvas, – sako Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio direktorė dr. Laura Prascevičiūtė. – Be to, siekiame rekonstruoti ir atliepti istorinę lietuviškųjų vakarų formą ir prasmę, kai tokių vakarų metu būdavo vaidinama, dainuojama, šokama, žaidžiama, kad teatras muziejaus klojime lankytojams taptų ir edukaciniu renginiu.“

Renginių ciklą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija ir nuotraukos.

Ankstesnis straipsnisApvogtas radviliškietis Dariaus ir Girėno gatvėje
Kitas straipsnisVRK primena, kodėl svarbu ir kaip reikia reitinguoti kandidatus į EP

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia