Konservatorių politikas “įsuko” naują verslą

1
2368
Politiko J.Kvėglio mažajai bendrijai neįprastai gerai sekasi, nors jai vadovauja sporto treneris M.Poškus.

Prieš 2019 m. savivaldos rinkimus konservatorius meras Antanas Čepononis žadėjo į Radviliškio rajoną atvesti investuotojus ir sukurti ne mažiau kaip 1000 naujų darbo vietų. Praėjus daugiau nei metams nuo šeštos kadencijos pradžios 2019 metų pavasarį, Radviliškis taip ir nesulaukė net 100 naujų darbo vietų. Labai prastą situaciją kuriant naujas darbo vietas gelbėti puolė mero bendrapartietis Tarybos narys Justinas Kvėglys, įkūręs mažąją bendriją (MB).

Neseniai įkurtai MB “Radviliškio pilnytis” iš karto sekasi viešuosiuose pirkimuose – užsakymai krenta tarsi iš gausybės rago. Politikas bendrijos direktoriumi paskyrė Mantą Poškų, kuris dirba Radviliškio švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyriaus vedėjo pavaduotoju. Jis taip pat priklauso konservatorių partijai.

Kovo pabaigoje Aukštelkų seniūnija, kuriai vadovauja konservatorė Alma Kubilinskienė, pasirašė su ką tik iškepta įmone pirmąją sutartį. Už 11 992,13 eurų, kad suremontuotų Kalnelio Gražionių kultūros namus. Darbai turėjo būti atlikti iki gegužės 15 dienos.

Gegužės viduryje Šaukoto seniūnija iš įmonės pirko vandens šildytuvą ir pajungimo darbus už 1 000 eurų. Už poros savaičių konservatorių partijos narys Šaukoto seniūnas Vidmantas Tamošiūnas pasirašė dar vieną – 8 000 eurų vertės sutartį su direktoriumi M.Poškumi. MB įsipareigojo Kunigiškių kaime atnaujinti krepšinio aikštelės asfalto dangą, nors įmonė net neturi reikalingos technikos.

Gegužės 28 dieną lopšelio-darželio “Eglutė” vadovė Asta Varkulevičienė pasirašė 9 973,85 eurų vertės darbų sutartį dėl dviejų logopedų kabinetų sutvarkymo. Tiesa, sutartyje nurodoma, kad tik dalis reikalingų medžiagų bus pateikta. Panašu, kad tokiu būdu bandoma naudotis Viešųjų pirkimų įstatymo spragomis ir dirbtinai skaidomi pirkimai.

MB “Radviliškio pilnytis” direktorius M.Poškus

M.Poškus, kurio išsilavinimas yra sporto pedagogika, laimėjimus įvardina kaip pradedančiojo sėkmę: “Skaičiuojama, galvojame ir siūlome. Viskas daroma pagal įstatymą. Manau, kad laimėjome, nes sekasi kaip debiutantams. Mes laimime konkursus, o tada samdome žmones atlikti tuos darbus.”

Ar įkurta mažoji bendrija atlieka tik tarpininko vaidmenį, M.Poškus pritaria. Direktoriaus pareigas einantis biudžetinės įstaigos padalinio vadovo pavaduotojas mano, kad tai nedraudžiama. “Mus pakviečia pateikti pasiūlymus, mes taip ir padarome. Pasiskaičiuojame, už kiek darbus galima atlikti. Jei tik pamatysiu kokią nors neteisėtą veiklą – iš karto iš ten pasitrauksiu” – sakė M.Poškus.

Tuo tarpu politikas J.Kvėglys atvirauja, kad jo įkurta mažoji bendrija viešuose konkursuose dalyvauja tik todėl, kad “neišsilakstytų geri darbuotojai”. Kol kas mažoje bendrijoje tėra vienas darbuotojas – direktorius M.Poškus. Bet Tarybos narys sako, kad karantinas koją pakišo, nes bendriją įsteigė norėdamas sudaryti konkurenciją daugiabučių namų administravimo srityje.

Beje, pats politikas J.Kvėglys dirba tėvo Arūno įmonėje “Regejus”, kuri užsiima statybinių ir kitų medžiagų pardavimu.

1
Palikti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zuzana Recent comment authors
newest oldest most voted
Zuzana
Guest
Zuzana

o kur komentarai?