Koronaviruso protrūkis pasiekė 189 šalį

0
484

Nors protrūkis prasidėjo Kinijoje, jis jau pasiekė 189 šalis ir teritorijas. 89 iš jų pranešė apie mirties atvejus. Rumunija, Kolumbija, Andora ir Guamas praėjusią dieną pranešė apie savo pirmuosius mirties atvejus.

Naujausi mokslininkų tyrimai rodo, kad kaip ir daugelis kvėpavimo takų virusų, įskaitant gripą, „Covid-19“ gali plisti mažais lašeliais, išsiskiriančiais iš užkrėsto žmogaus nosies ir burnos, kai jie kosėja. Dėl vieno kosulio gali atsirasti iki 3000 lašelių. Šios dalelės gali nusileisti ant kitų žmonių, drabužių ir aplink juos esančių paviršių, tačiau kai kurios mažesnės dalelės gali likti ore.

Taip pat yra įrodymų, kad virusas ilgiau išmetamas su fekalijomis, todėl kiekvienas, kruopščiai neplavęs rankų po apsilankymo tualetu, gali užkrėsti viską, ką liečia.

Bet NIH tyrime nustatyta, kad SARS-CoV-2 virusas ant kartono išgyvena ilgiau – iki 24 valandų – ir iki 2–3 dienų ant plastikinių ir nerūdijančio plieno paviršių. Tai reiškia, kad ypač aktualu dažnai definfekuoti ir telefoną.

Parengta pagal reuters.com ir bbc.com

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments