Kultūros centras tampa privačiu UAB’u – direktorė I.Ginkevičienė įdarbino savo dukrą

0
3864
I.Ginkevičienės (dešinėje) vadovaujamame Radviliškio miesto kultūros centre dirbo ir jos dukra Eva.

Radviliškio miesto kultūros centrui vadovaujanti Indrė Ginkevičienė pasirūpino darbo vieta ir savo dukrai Evai. Direktorės atžala darbavosi su vaikais vasaros stovyklose. Anot įstaigos vadovės I.Ginkevičienės, jos dukra dirbo neilgai vasaros metu, tačiau neatskleidė, kokio dydžio buvo alga. Ji dangstėsi įstatymo reikalavimais neatskleisti tokios informacijos be darbuotojo sutikimo.

Nusišalino

Vadovė pasirūpino savo dukra Eva – ji vasarą buvo įdarbinta mamos darbovietėje.

I.Ginkevičienė tikina, kad dėjo visas pastangas išvengti viešųjų ir privačių interesų konflikto, todėl jos dukrą įdarbino ne ji pati,. Tą padarė jos pavaduotoja Svetlana Viluskienė. Redakcija turi dokumentų nuorašus, kuriuose užfiksuota, kad pavaduotoja pasirašė įsakymą dėl Evos Ginkevičiūtės priėmimo į darbą. Peržvelgus Radviliškio miesto kultūros centro direktorės Viešųjų ir privačių interesų deklaraciją, joje nėra nurodytas ryšis su dukra. Bet I.Ginkevičienė patikslino, kad E.Ginkevičiūtė dirbo praeitų metų vasarą, todėl šie duomenys nebėra aktualūs ir buvo ištrinti. Direktorė pateikė įrodymus, kad PINREG sistemoje ji tikrai buvo nurodžiusi, kad jos vadovaujamoje įstaigoje dirba ir dukra.

Pavaduotoja (dešinėje) uždėjo parašą dėl viršininkės dukros įdarbinimo vaikų vasaros stovyklose.

Stovyklos

Direktorė nurodė, kad jos dukra dirbo vaikų socializacijos ir poilsio programomis, tai yra vaikų meninė-kultūrinė dienos stovykla “Kibirkštis” ir etnokultūrinė dienos stovykla “Laisvieji aitvarai”. Pernai Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu vaikų vasaros stovykloms teko 66 tūkstančiai eurų, iš kurių 2 000 stovyklai “Kibirkštis”, o 1 710 eurų “Laisviesiems aitvarams”. Tai vienos didžiausių sumų iš 45 vasaros stovyklų programų, kurias organizavo ne tik bendruomenės, bet ir mokyklos, darželiai ir kitos biudžetinės savivaldybės įstaigos.

Stovykloje, kurią organizavo Radviliškio miesto kultūros centras, dirbo ir įstaigos vadovės dukra. Centro skelbimas tėvams dėl stovyklos.

Nepotizmas

Nepotizmas – tarnybinės padėties naudojimas giminėms ar draugams proteguoti. Sąvoka kilo iš lotynų kalbos žodžio „nepos“ („neptiris“), kuris reiškia „vaikas“, „palikuonis“. Termino „nepotizmas“ atsiradimas siejamas su viduramžių bažnyčiomis, kuomet popiežiai į garbingas bažnyčios pozicijas paskirdavo savo giminaičius. Pavyzdžiui, iš galingos Italijos Borgia šeimos kilęs popiežius Kalikstas III kardinolais paskyrė du savo sūnėnus.

Šiandieninėje postmodernioje visuomenėje nepotizmas reiškiasi labai įvairiai: ne tik artimųjų įdarbinimu, bet ir paaukštinimu pareigose, atlyginimo didinimu ar darbo sąlygų gerinimu, atsižvelgiant ne į pasiekimus ar kompetenciją, bet į giminystės ar kitus ryšius. Egzistuoja ir vadinamasis latentinis nepotizmas, kai tarnyboje esantys asmenys rūpinasi savo artimųjų, pažįstamų darbo padėtimi nebūtinai toje pačioje institucijoje, kurioje patys dirba. Nepotizmas susijęs su interesų konfliktu, kai tam tikras valstybės tarnautojo sprendimas atneša asmeninę naudą, tačiau visuomenėje sukelia neigiamus padarinius.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia