
Šiaulių rajone, Kuršėnų kaimiškojoje seniūnijoje, antradienio rytą į orą pakilo dūmų stulpai – 10 val. 40 min. ugniagesiai gavo pranešimą apie įmonės teritorijoje užsiliepsnojusią medienos atliekų krūvą.
Kaip vėliau viešai informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Edita Zdanevičienė, nuo degančios krūvos iki įmonės pastatų buvo vos penki metrai – gaisras grėsė persimesti į gamybinius objektus.
Kol atvyko gelbėtojai, pirmąją ugnies ataką bandė atremti patys įmonės darbuotojai. Tačiau ugnis, kurstyta vėjo ir degių atliekų, plito greitai, nevaldoma – lyg šieną būtų kas padegęs. Į mūšį su liepsnomis buvo mesta net 7 automobilinės cisternos – ugnies jūrai tramdyti prireikė solidžių ugniagesių pajėgų.
Atvykus tarnyboms, paaiškėjo – degė didžiulė, įvairių medienos atliekų krūva. Iš įmonės pastatų evakuoti žmonės, atjungtas elektros tiekimas, kad būtų išvengta dar didesnių nuostolių.
11 val. 20 min., po beveik valandos įtemptos kovos, ugniagesiai paskelbė gaisro lokalizavimą – ugnies plitimas buvo sustabdytas. Šįkart nelaimę pavyko suvaldyti laiku, bet pelenų kvapas dar ilgai tvyrojo virš Kuršėnų.