Laikinas STOP sunkiasvoriams žvyrkeliuose

0
569
Žvyrkeliai gelbėjasi nuo svorio. ( Radviliškio rajono savivaldybės nuotr.)
Dovanos

Atšilo? O gal vėl pašalo? Tokie pavasario viražai džiugina nebent gamtos romantikus. Kelininkams tai – neramių dienų metas. Kaip sako specialistai, šiuo laikotarpiu žvyrkelių būklė tampa kaip plona ledo pluta – atrodo tvirta, bet vos žingsnis ne vietoje ir pavojus čia pat. Todėl AB „Kelių priežiūra“ praneša apie įvedamus laikinus eismo apribojimus kai kuriuose valstybinės reikšmės žvyrkelių ruožuose. Ribojimai taikomi sunkiasvorėms transporto priemonėms – ne tik sunkvežimiams, bet ir žemės ūkio bei miškų technikai. Ir nors tai – laikina, bet būtina priemonė.

Kas vyksta su žvyrkeliais?

„Kiekvienas pavasaris žvyrkeliams – tikras išbandymas“, – sako kelių priežiūros specialistai. Mat žvyro danga itin jautri besikeičiančioms oro sąlygoms: drėgmei, šalčiui ir atodrėkiams. Žiemą į kelią įsismelkęs vanduo užšąla, plečiasi ir ardo konstrukciją iš vidaus. Kai atšyla, tirpstantis ledas virsta purvu, kuris suminkština pagrindą. Ir tuomet – kiekviena tonomis sverianti mašina gali tapti paskutiniu lašu.

Sunkiasvoris transportas tokiu metu sukelia provėžas, dangos slūgimą, o blogiausiu atveju – visišką kelio konstrukcijos pažeidimą. Tai – ne tik papildomos išlaidos kelių remontui, bet ir pavojus kitiems eismo dalyviams.

Kada ribojimai įvedami?

Pasak AB „Kelių priežiūra“ atstovų, sprendimas riboti eismą priimamas tik po nuodugnios žvyrkelių būklės analizės ir atsižvelgiant į meteorologines prognozes. Svarbiausi rodikliai:

  • Kelio dangos drėgmė. Kai ji pasiekia kritinį lygį, žvyrkelis praranda tvirtumą.
  • Konstrukcijos stabilumas. Stebima, ar nėra deformacijų, įtrūkimų ar išplovimų.
  • Ankstesni pažeidimai, kuriuos galėjo sukelti intensyvus sunkiasvorio transporto judėjimas.

Ribojimai galioja tol, kol kelio konstrukcija vėl tampa stabili ir saugi. Kartais – tai savaitė, kartais – ilgiau, viskas priklauso nuo gamtos kaprizų.

Kodėl svarbu laikytis taisyklių?

„Net ir viena neatsakinga kelionė sunkiąja technika gali pridaryti žalos, kurios taisymas kainuos tūkstančius“, – teigia kelių priežiūros specialistai. O žala – tai ne tik kelio pažeidimai. Sugadintas žvyrkelis pavojingas ir lengviesiems automobiliams: provėžos, netikėti duobės ar purvo spąstai gali tapti nelaimės priežastimi.

Kaip pranešti apie pavojus?

Pastebėję kelio pažeidimus, plikledį ar kitus pavojus valstybinės reikšmės keliuose, vairuotojai kviečiami pranešti trumpuoju numeriu 1871 arba telefonu +370 5 232 9600. Pranešti galima ir internetu – www.keliuprieziura.lt arba „Waze“ programėlėje.

AB „Kelių priežiūra“ dėkoja gyventojams, ūkininkams ir verslui už supratingumą. Jų pilietiškumas – tai bendras indėlis į saugesnius kelius ir mažesnes kelių remonto išlaidas.

Parengta pagal AB „Kelių priežiūra“ pranešimą

Ankstesnis straipsnisJoniškio rinkimų akibrokštas: moterys balsavo kur kas aktyviau
Kitas straipsnisRekordinis finansavimas keliams: Radviliškio rajonui – beveik milijonas eurų

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia