Lietuvos medžiotojų sąjungoje – ir už žvėrių kankinimą nuteistas E.Mončauskas

0
749
Į visuotinį Lietuvos medžiotojų sąjungos susirinkimą atvyko ir teistas už žiaurų elgesį su gyvūnais E.Mončauskas ir jo pažįstamas veterinaras V.Petrauskas, kuriam pareikšti įtarimai melagingų parodymų davimų ir dokumentų klastojimų. Abiejų pakalbinti taip ir nepavyko. LMS "Gamta" nuotrauka iš Facebook sąjungai priklausančios paskyros.
Dovanos

Birželio pradžioje vyko Lietuvos medžiotojų sąjungos (LMS) “Gamta” visuotinis ataskaitinis susirinkimas. Tarp 76 skyrių ir medžiotojų vienijančių klubų ir būrelių buvo atstovai iš Radviliškio krašto. Vienas jų – “Kruojos” medžiotojų ir kitų būrelių pirmininkas Ernestas Mončauskas, nuteistas už šerno kankinimą.

Kartu su juo ir kitais Radviliškio krašto atstovais buvo ir Valdas Petrauskas, Gražionių medžiotojų būrelio pirmininkas. Jis figūravo baudžiamojoje byloje, kur E.Mončauskas su kitais šešiais savo sėbrais buvo teisiami už žiaurų elgesį su gyvūnais. Šiaulių apygardos teismo trijų teisėjų kolegijai veterinaro V.Petrausko parodymai sukėlė įtarimų, kad jis tyčia meluoja teismui siekdamas E.Mončauskui naudingos įvykių versijos. Todėl atskira nutartimi teismas kreipėsi į prokuratūrą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingų parodymų davimo. Šiuo metu V.Petrauskui prokuroras Marius Fokas yra pareiškęs įtarimus dėl melagingų parodymų davimo ir dokumento klastojimo.

LMS “Gamta” prezidentas Raimondas Ribačiauskas sakė, kad sąjunga yra atvira visiems. Komentuodamas E.Mončausko atvejį, LMS “Gamta” vadovas tikino, “kad žmogų iš visur išmetė, nejaugi mes taip pat irgi galime su juo taip pat pasielgti?” Anot R.Ribačiausko, E.Mončauskas nėra sąjungos valdyboje ar kituose organuose, o drausti jam dalyvauti sąjungos veikloje kaip ir neturi priemonių. Kad E.Mončauskas yra nuteistas už žiaurų elgesį su gyvūnais, dalį Lietuvos medžiotojų vienijančios sąjungos vadovas tikino žinojęs, bet nesigilinęs į tai.

Ankstesnis straipsnisRadviliškietis Latvijos čempionate laimėjo auksą
Kitas straipsnisProkurorai toliau purto Radviliškio politikus

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia