M. Velička dar kartą pralaimėjo prieš merą

0
976
Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui liko neaiški Šiaulių mero Artūro Visocko pozicija samdyti teisininkus, kai Savivaldybėje administracijoje dirba ne vienas teisininkas.

Teismų epopėja dėl buvusio Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Marijaus Veličkos baigta. Tam tašką prieš keletą dienų padėjo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis, kuria dar kartą įvertintas Šiaulių miesto savivaldybės mero Artūro Visocko potvarkis dėl M. Veličkos nušalinimo.

M. Velička prašė panaikinti Šiaulių miesto mero 2018 m. gruodžio 17 d. potvarkį „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo M. V. nušalinimo nuo pareigų“ ir priteisti jo patirtas bylinėjimosi išlaidas. Teismas neįžvelgė pagrindo tenkinti jo skundą. Konstatuota, kad pirmosios instancijos teismas iš esmės tinkamai nustatė visas bylai svarbias aplinkybes – ginčijamas mero potvarkis iš esmės atitiko nurodytų teisės aktų reikalavimus.

Savivaldybės ir M. Veličkos ieškiniai dėl teisinių išlaidų priteisimo buvo atmesti. Teismas akcentavo, kad Savivaldybės atstovo prašyme atlyginti teisme patirtas bylinėjimosi išlaidas nėra pateikta rašytinių įrodymų, jog teisinių paslaugų pirkėja Administracija neturi pakankamai vidinių žmogiškųjų resursų rengti procesinius dokumentus ir atstovauti atsakovui Šiaulių merui šioje byloje.

„Atsižvelgiant į nustatytas aplinkybes ir nurodytus argumentus, sutiktina su pirmosios instancijos teismu, kad atsakovo patirtos išlaidos, kurias prašoma priteisti iš pareiškėjo, nebuvo būtinos“, – pažymėjo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

Teisininkų samdymas šioje byloje Savivaldybei atsiėjo beveik 2 tūkstančius eurų. Minėta teismo nutartis galutinė ir neskundžiama.

M. Velička nušalintas po to, kai tuometinė miesto Taryba iš pareigų atleido vicemerą Domą Griškevičių ir Administracijos direktorių Antaną Bartulį, o pastarojo pareigas eiti pavedė M. Veličką. Meras, priimdamas sprendimą, vadovavosi savo patarėjo Arno Ilgausko ir D. Griškevičiaus tarnybiniais pranešimais.

 

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments