Mažosios Radviliškio rajono mokyklos stumiamos į užribį

0
195
Kaimuose gyvenantieji niekada negali būti ramūs dėl vaikų ateities, nes virš kaimų mokyklų vis dar pakibęs grėsmingas "naikinimo" kirvis.

Mokyklų uždarymo vajus rajone dar nesibaigė. Mažos švietimo įstaigos, panašu, bus uždaromos prisidengiant skambiai vadinamu optimizavimu. Taip pat vargiai bus įsiklausoma ir į vietos gyventojų bendruomenių poziciją. Tokį įspūdį buvo galima susidaryti stebint Radviliškio rajono mokyklų vadovų ir švietimą kuruojančių specialistų susitikimą su švietimo ministre Jurgita Šiugždiniene.

Ministrę apipylė klausimais

Nuotoliniu susitikimo metu turėjo būti aptartas rajono švietimo įstaigų „optimizavimo“ planas bei kitos aktualios problemos. Šio susitikimo iniciatorius – Seimo narys Antanas Čepononis. Direktoriams rūpėjo išsiaiškinti, kokia ateitis laukia dar neuždarytų mokyklų. Ministrei užduotas ne vienas klausimas. Deja, ministrės atsakymai buvo abstraktūs arba ji pripažindavo neturinti jokių atsakymų.

Uždaromų ar kitaip reformos paliečiamų mokyklų vadovai nesijautė įtikinti peršamo „optimizavimo“ nauda. Alksniupių mokyklos direktorė Rasa Saliamorienė teiravosi apie centrinės valdžios regionų politikos vykdymą, klausė kiek tai susiję su uždaromomis mokyklomis. Deja, ministerijos vadovė išsisuko nuo tiesaus atsakymo: „tose [mokyklose – red.] išleidžiame lėšas kažkur kitur, kur neturėtumėme išleisti. Norisi, kad mokiniai gautų kuo geresnį išsilavinimą.“ Tačiau kas yra geresnė mokymosi kokybė, J.Šiugždinienė nedetalizavo. Ironiška, tačiau uždarymo (ar reformų) dvasia pakibusi ir virš Alksniupių pradinės mokyklos, kurioje direktoriumi kažkada dirbo ir A.Čepononis.

Seimo narys A.Čepononis „stumia“ optimizavimą

Seimo narys neslėpė esantis už „optimizavimo“ plano vykdymą, pertvarkant rajono švietimo įstaigų tinklą. Vadovai buvo įtikinėjami, kad kai kurios mokyklos paprasčiausiai per mažos, jei turi mažiau nei šimtą mokinių. Politikas susirinkusiems aiškino, „kad yra žmonių, kurie neturi tikrojo supratimo. Tokiems reikia padėti rasti tikrą supratimą apie tai, kas vyksta.“

Į susitikimą nebuvo pakviesti mokinių tėvų atstovai, uždaromų ar kitaip reformos paliečiamų bendruomenių narių nuomonė nebuvo išsakyta.

Mokyklų direktoriai ministrei skundėsi ir dėl pernelyg didelio popierizmo. Rajone dirbančius mokyklų vadovus atstovaujanti V.Kudirkos progimnazijos direktorė Rasa Dagienė, įtikinamais argumentais parodė, su kokiu krūviu tvarkydami visokiausius nurodymus susiduria direktoriai – vadovams reikia pildyti milžiniškos apimties dokumentų sąrašus, nors tai visiškai nesusiję su tiesioginiu mokyklų vadovų darbu. Ministrė J.Šiugždinienė tikino, kad sąrašas bus peržiūrėtas, tačiau ar jis bus trumpinamas, negarantavo.

Be to, švietimo bendruomenės atstovai teiravosi apie mokytojų padėjėjų finansavimą. Direktoriai nėra užtikrinti, ar finansavimas bus tęstinis, ar tik laikina tam tikrų sprendimų priemonė. Jie buvo patikinti, kad finansavimas numatytas ir kitais metais.

Naujausiame savaitraščio „Visuomenės balsas“ numeryje

Palikti komentarą

avatar