Meras pasipriešino atliekų vežėjų planams penktadaliu padidinti paslaugos kainą

0
12693
Meras ir kiti savivaldybės vadovai nesutinka su šiukšlių vežėjų atstovų pasiūlymų didinti kainą penktadaliu. Savivaldybės nuotrauka.

Atliekas Radviliškio rajone vežančiai uždarajai akcinei bendrovei „Ekonovus“ nepavyko įgyvendinti savo sumanymo – nuo spalio mėnesio pakelti paslaugų kainą penktadaliu. Tokiems atliekų vežėjų planams kategoriškai pasipriešino su minėtos įmonės bei Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro atstovais spalio 11 dieną susitikęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis.

Pareikalavo kokybiškų paslaugų gyventojams

Per Savivaldybėje surengtą pasitarimą, kuriame dalyvavo savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, vicemerė Jurgita Sidarienė, administracijos direktorė Eglė Ivanauskytė, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro aptarnavimo vadovas Mantas Tamošiūnas bei bendrovės „Ekonovus“ vykdantysis direktorius Laimis Bilotas, aptartos įvairios atliekų tvarkymo problemos Radviliškio rajone, o pokalbio pabaigoje pereita prie svarbiausio klausimo – atliekų vežėjo pageidavimo 20 procentų padidinti paslaugos kainą.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro aptarnavimo vadovas M. Tamošiūnas pareiškė, kad jo atstovaujamos įstaigos teisininkai įvertino atliekų vežėjo pasiūlymą ir nusprendė, kad šis prašymas atitinka sutarties sąlygas, todėl siūlė jam pritarti.

Ekonovus“ vykdantysis direktorius L. Bilotas aiškino, jog kainą būtina indeksuoti, nes brangsta kuras, o tai viena iš pagrindinių atliekų vežėjų kainos dedamųjų. „Jau dabar esame ne visiškai teigiamame balanse, todėl kainos indeksacija yra gyvybiškai svarbi“, – įtikinėjo atliekų vežėjo atstovas.

Šie atliekų vežėjo pareiškimai nustebino merą K. Račkauskį. „Apie ką mes čia kalbam? Kodėl indeksacija gyvybiškai svarbi? Juk patys dalyvavote konkurse ir pateikėte kainos pasiūlymą, kas per pusę metų pasikeitė, kad ši jūsų pačių pasiūlyta kaina tapo per maža? Gal mes turime teisę jūsų prašyti, kad sumažintumėte savo paslaugos kainą, nes tinkamos paslaugos nebuvo suteiktos, gauname daugybę gyventojų nusiskundimų. Pirmiausia norime kokybiškos paslaugos, o tada žiūrėsim“, – atliekų vežėjų pasiūlymą kelti kainas kategoriškai atmetė rajono vadovas K. Račkauskis.

Atliekų vežėjai turi išplauti atliekų konteinerius

Gauname seniūnų skundų, kad atsiliekama nuo grafikų arba vežėjai jų nesilaiko“, – gyventojų priekaištus įmonės „Ekonovus“ atstovams išsakė ir Savivaldybės administracijos direktorė E. Ivanauskytė.

Per pasitarimą atliekų vežėjui priminta, jog iki šiol kai kurie atliekų konteineriai nebuvo išplauti, nors pagal sutartį atliekų vežėjas tai turi padaryti kartą per ketvirtį.

Atliekų vežėjams priminta, kad šiais metais pagal sutartį jie privalo dar vieną kartą išplauti bendro naudojimo atliekų konteinerius. Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Vytautas Varanavičius pabrėžė, jog iki šiol nė vienas konteinerių plovimas rajone nebuvo atliktas iki galo, todėl liko tokių konteinerių, kurie per metus nebuvo išplauti nė karto, o dalis buvo plaunami tik iš išorės, nors turėtų būti išplautas vidus.

Atliekų vežėjai pasakojo, jog Kėdainių rajone šiais metais išbandė naują priemonę blogiems kvapams iš konteinerių šalinti – tai jų išpurškimas probiotinėmis bakterijomis. „Ekonovus“ atstovai tikino, jog ši priemonė Kėdainių rajone pasiteisino, todėl norėtų šį būdą taikyti ir Radviliškio rajone. Šiam pasiūlymui Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro atstovai neprieštaravo, nes teisės aktuose nėra nurodytas konkretus konteinerių plovimo būdas.

Mes perkame paslaugą ir norime, kad ji būtų kokybiška. Iš paskos nevažiuosim ir kiekvieno konteinerio dangčio nekilnosim, ar jis išplautas, ar išpurkštas. Mums svarbu, kad gyventojai gautų kokybišką paslaugą“, – kalbėjo meras K. Račkauskis.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija.

Viešinama pagal susitarimą.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia