Meras V.Simelis: siūlysiu A.Matuzevičiui atsistatydinti iš Antikorupcijos komisijos

0
1327
Rajono vadovas V.Simelis ir vėl pažeidė įstatymą.

Specialiųjų tyrimų tarnyba atlieka tyrimą, kurio metu siekiama išsiaiškinti, ar Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Juridinio ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas nepiktnaudžiavo tarnybine padėtimi. Valstybės tarnautoju esantis Arnoldas Matuzevičius be pagrindinio darbo sugebėjo papildomai įsidarbinti daugiau nei dešimtyje kitų savivaldybės biudžetinių įstaigų.

VTEK įpareigojimą įvykdė

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija raštu kreipėsi į A.Matuzevičiaus tiesioginį vadovą dėl netinkamai užpildytos deklaracijos. Jolanta Margaitienė, Savivaldybės administracijos direktorė, savo kaltės neįžvelgia, kad pavaldinys laiku nenurodė pasikeitusių aplinkybių, tai yra kai įsidarbino keliolikoje mokyklų juristu. Ji nurodė, kad tai kiekvieno asmeninis reikalas. Reikia pažymėti, kad nors paslaugos teikiamos keliolikai švietimo įstaigų, pagrindine įvardijama Gražinos pagrindinė mokykla.Šiai mokyklai anksčiau vadovavo Laisvūnas Vaičiūnas, kuris dabar eina Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pareigas. VTEK informavo, kad atskiro tyrimo nepradės, nes komisijos įpareigojimas valstybės tarnautojui patikslinti deklaraciją buvo įvykdytas. Šiuo metu PINREG sistemoje, kurioje privalu viešinti deklaracijas, ji atrodo taip.

Rajono vadovas: siūlysiu trauktis iš Antikorupcijos komisijos narių

Paprašytas pakomentuoti situaciją, meras nedaugžodžiavo: “Šioje situacijoje aš A.Matuzevičiui siūlysiu trauktis iš komisijos.” Bet pats valdininkas atkerta, kad tai ne mero, o Tarybos kompetencija. Sprendimo projektą dėl komisijos narių pasikeitimo komisijoje, tikina A.Matuzevičius, gali pateikti ne tik meras, bet ir Taryba ar jos nariai. Kol STT atlieka tyrimą, J.Margaitienė nepriima jokių pavaldiniui neigiamų sprendimų ir nesiruošia inicijuoti tarnybinio patikrinimo. Šaltiniai iš savivaldybės praneša, kad ikiteisminio tyrimo institucija pareikalavo nemažai dokumentų iš pačios administracijos ir mokyklų dėl A.Matuzevičiaus įdarbinimo.

A.Matuzevičius su Darbo kodeksu rankose puikiai supranta, kas leidžiama, o kas – ne. Ar tai tikrai etiškas elgesys, klausimų kyla ne vienam?

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia