Ką atneš sviedinių gamykla Baisogaloje: pavojus ar vietos verslo suklestėjimą?

0
1359
Gyvulininkystės instituto valdomose žemėse planuojama gaminti artilerijos sviedinius. Ši žinia sudrebino visą rajono bendruomenę.
Dovanos
Neseniai Baisogaloje ir jos apylinkėse pasigirdo naujiena apie vokiečių firmos „Rheinmetall“ planuojamą bombų gamyklos statybą. Kai kurie vietos gyventojai susirūpino dėl galimos grėsmės miesteliui, tačiau ekspertai ramina – pavojų nėra. Aiškėja, kad Artilerijos bandymai planuojamoje sviedinių gamykloje nebus atliekami, todėl Baisogalos gyventojams nereikia baimintis triukšmo.

Valstybinis transliuotojas atliko tyrimą ir atskleidė, kad panašios gamyklos Vokietijoje, kaip Unterliuso mieste, nesukelia gyventojams jokių problemų. Nors ten sprogimų garsai kasdieniai, šunys ir žmonės prie jų priprato. Lietuvoje gamykla nebus naudojama ginkluotės testavimui, todėl ir triukšmo gyventojai nesulauks.

Vokietijoje, Unterliuso mieste, vietos bendruomenė džiaugiasi gamyklos teikiamais privalumais. Vietos verslininkas, iš Irako kilęs Hashimas, su savo vienintele kebabine, yra puikus pavyzdys, kaip vietinis verslas klesti dėl gamyklos darbuotojų lankymosi. Hashimo kebabinė sulaukia daugybės klientų iš gamyklos, todėl verslas sėkmingai auga.

Panašios perspektyvos laukia ir Baisogalos gyventojų. „Rheinmetall“ bombų gamyklos statyba Baisogaloje žada sukurti šimtus naujų darbo vietų. Tai bus vienas didžiausių ekonomikos pasiekimų Lietuvoje, ne tik dėl darbo vietų, bet ir dėl investicijų pritraukimo.

Radviliškio rajono meras Kazimieras Račkauskis patikino, kad šios investicijos nauda yra neabejotina. Jis pabrėžė, kad gamykla ne tik sukurs darbo vietas, bet ir stiprins Lietuvos saugumą. Gamykloje bus gaminamos bombos tiek Lietuvos, tiek Ukrainos reikmėms, o tai taps svarbiu agresoriaus atgrasymo veiksniu.

Baisogalos gyventojams verta pradėti galvoti apie naujas galimybes, kurias suteiks ši gamykla. Vietos verslininkai, kaip kebabinių ar kitų paslaugų teikėjai, galės išplėsti savo veiklą, pasinaudojant nauju darbuotojų antplūdžiu. Tai atvers naujus horizontus tiek darbo ieškantiems, tiek norintiems pradėti ar plėsti savo verslą.

Taigi, vietos bendruomenei verta pasidžiaugti ir pasiruošti naujoms galimybėms, kurias atneš „Rheinmetall“ bombų gamykla.

Ankstesnis straipsnisŠeduvė teisiama už motociklininko iš Ispanijos pražudymą
Kitas straipsnisRomų kilmės asmenys siaučia rajone: gyventojai raginami saugoti savo namus

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia