Neapšviestoje gatvės atkarpoje – skaudus įvykis

0
1989

Radviliškyje dar viena skaudi eismo nelaimė. Netoli pagrindinės miesto sankryžos ketvirtadienio vakarą, apie 17 val. 20 min. laiku, Gedimino gatvės neapšviestame ruože lengvuoju automobiliu buvo partrenktas 63 metų pėstysis. 20 – metis “Nissan Almera” vairuotojas įvykio metu buvo blaivus. Sužalotas žmogus dėl daugybinių sužalojimų, taip vadinamos politraumos, šiuo metu gydomas Respublikinės Šiaulių ligoninės chirurginės reanimacijos skyriuje.

Avarija prie degalinės

Skaudus eismo įvykis įvyko netoli Sauridos įmonei priklausančiai degalinei. Šalia esančio daugiabučio gyventojas teigia girdėjęs garsų smūgį. Jo nuomone, šioje gatvės atkarpoje dažnas vairuotojas viršija greitį nesilaikydami reikalavimo važiuoti ne didesniu kaip 50 km/h greičiu. Socialiniuose tinkluose vairuotojai pasidalino informacija, kad jau penktadienį ir šeštadienį šalia miesto pakraštyje įsikūrusios profesinės mokyklos budėjo policijos patruliai bei stabdė transporto priemones patikrinimui.

Daugybiniai sužalojimai

Eismo įvykyje nukentėjusiajam buvo pripažinta politrauma. Politrauma – medicinoje naudojamas terminas, apibūdinantis sunkius dviejų ar daugiau organizmo sistemų sužalojimus, kai pacientui, pavyzdžiui sužalota galva, plaučiai, blužnis ir lūžę kaulai. Tokiais atvejais neretai prireikia sudėtingos operacijos ir ilgalaikės reabilitacijos. Šių traumų pasekmės – fiziniai, psichologiniai, psichosocialiniai sutrikimai, dėl kurių asmenys tampa neįgalūs.

Gatvėje esantys žibintai neįjungti

Atkarpoje, kurioje įvyko skaudi avarija, dėl nežinomų priežasčių miesto seniūnija yra išjungusi gatvės apšvietimą. Ar prisiims atsakomybę seniūnas Ernestas Mončauskas, nėra žinoma, tačiau rajono valdžios dar 2008-2009 metų ekonominės krizės metu pradėta taupymo politika vis dar tęsiama. Dauguma žino, kad tamsiuoju metu laiku keliuose ir gatvėse gerokai išauga eismo įvykių skaičius. Sumažėjus matomumui, padaugėja sunkių ar net tragiškų eismo avarijų. Todėl Kelių direkcija, policija ir kitos institucijos prašo tiek vairuotojų būti dėmesingiems, tiek patiems pėstiesiems saugoti save ir neužmiršti atšvaitų. Ar rajono valdžiai svarbus žmogaus saugumas gatvėje, galima tik spėlioti.

Ikiteisminis tyrimas

Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal BK 281 straipsnį dėl kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo. Tyrimo metu bus išsiaiškinta, ar vairuotojas neviršijo leistino greičio, ar pėstysis tinkamai elgėsi kelyje ir taip toliau. Jei bus įrodyta, kad jaunas vairuotojas sužalojo žmogų pažeisdamas kelių transporto eismo saugumo taisykles, jam grėstų bauda arba areštas, ar net laisvės atėmimo bausmė iki penkerių metų.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia