Neeilinis posėdis virto politikų rietenomis

0
1021
Penktadieninio kovo ketvirtosios dienos posėdžio metu virė emocijos tarp politikų. Tarybos nariai nepasidalino garbės dėl surenkamos labdaros ir paramos Ukrainai.

Kovo 4 dieną į neeilinį posėdį susirinko Radviliškio rajono savivaldybės Taryba. Jos nariai turėjo spręsti vos vieną klausimą – ar nutraukti tris bendradarbiavimo sutartis, sudarytas su Baltarusijos miestų vykdomųjų komitetų rajonais. Tai Minsko, Nesvyžiaus ir Horkų. Paprastas sprendimas virto į politikų tarpusavio aiškinimąsi.

Posėdžio pradžioje Gediminas Lipnevičius pasiūlė iš Savivaldybės biudžeto paaukoti 50 tūkstančių eurų Ukrainos Umanės miestui, su kuriuo Radviliškį sieja draugystės sutartis. Politikas, matyt, nežinojo, kad neeilinio Tarybos posėdžio keisti negalima. Jo kolega konservatorius Justinas Kvėglys pasiūlė G.Lipnevičiui pačiam aukoti, kaip tai padaręs yra ir pats J.Kvėglys. Buvęs konservatorių partijos narys nelabai stengėsi išgirsti kolegos pasiūlymą padėti ukrainiečiams iš savo lėšų, o aiškinosi, kas turėtų pateikti sprendimo projektą dėl 50 tūkstančių eurų paaukojimo Umanei.

Sutartis su Baltarusijos miestais pasiūlė nutraukti konservatorius Deividas Dargužas. Posėdžiui pirmininkaujantis V.Simelis pagarsino, kad tai jis vasario 28 dieną išplatino pranešimą visiems Tarybos nariams. Meras apibūdino situaciją ne tik Umanėje, bet ir Radviliškio rajone dėl renkamos pagalbos, koordinuojant pabėgėlių priėmimą ir taip toliau. Be to, jis paprašė transporto įmonių pagalbos pervežant surinktus daiktus į Ukrainą.

Kazimieras Račkauskis, vietinio socialdemokratų skyriaus pirmininkas, pasisiūlė nuvežti savo įmonės transportu. “Turi mašiną. 50 kubų, izotermas. Mano kuras, apmokėsiu. Net vairuotojo nereikės samdyti, nuvešiu pats.” Už šį pasiūlymą jam rajono vadovas padėkojo, tačiau pasakė, kad yra tam tikrų problemų su surinktos pagalbos pristatymu į patį Umanės miestą.

Vykstant diskusijai meras Vytautas Simelis nesusilaikė apkaltinęs „Radviliškio naujienų“ savaitraštį neetišku elgesiu netinkamai aprašant šio sprendimo projekto aplinkybes. Rajono vadovas piktinosi, kad laikraščio redaktoriui etikos ribos negalioja net ir tokiu sunkiu Ukrainai metu. “Ar tokiu metu, ar tokiu situacijos aprašymu reikia “Radviliškio naujienoms” išsityčioti iš Tarybos narių? Be to, V.Simelis kreipėsi tiesiogiai į Seimo narį Antaną Čepononį, iš kurio, anot V.Simelio, atlyginimo ar kanceliarinių lėšų mokama laikraščiui, kad turėtų apmąstyti savaitraščio elgesį. G.Lipnevičius nesusilaikė nepakomentavęs. Pats valdantis kitą laikraštį, verslininkas prašė mero “nereklamuoti konkretų laikraštį, o įvardinti, kas konkrečiai buvo parašyta netiesa.“ Jam meras atšovė, kad galvoja, kad tas straipsnis atsiras ir G.Lipnevičiaus leidžiamame savaitraštyje.

Socdemas Saulius Luščikas prašė G.Lipnevičaus nepolitikuoti ir biudžeto pinigų neskirstyti. Darbietė Zita Žvikienė atkreipė dėmesį, kad dauguma aukoja pinigus ir neturėtų politikai rinktis dividentus tokios situacijos metu. Politikė taip pat pasidomėjo, kokia yra situacija su slėptuvėmis. Meras jai atsakė, kad slėptuvių nebėra, o karo atveju rinktis pastatuose, kurie pažymėti specialiais ženklais. Ji taip pat domėjosi ir atsargų sukaupimu, tačiau jai V.Simelis sakė, kad tuo daugiau turi rūpintis valstybė arba patys žmonės.

Vėliau apsižodžiavimas įsiplieskė tarp konservatorės Skaidros Dišlės ir G.Lipnevičiaus. Pastaroji piktinosi, kad buvęs jos bendrapartietis greitas dalina mokesčių mokėtojų pinigus. Anot Šeimos paramos ir labdaros fondo pirmininkės, reikia dirbti tyliai, nesireklamuojant prie kiekvieno suaukoto daikto. „Jeigu mes nesusidėjome nuotraukų, tai nereiškia, kad mes nieko nedarėme. Turėkime savigarbos. Nereikia čia taip viešintis, arba pasiūlėte paaukoti svetimus pinigus.“ G.Lipnevičius neliko skolingas atkirsdamas jai, esą konservatorius J.Kvėglys giriasi aukojantis ir vežantis labdarą, o kaltę meta jam dėl viešinimosi tie, kurie nieko nedaro.

Sprendimą nutraukti tris bendradarbiavimo sutartis su Baltarusijos miestais Taryba priėmė vienbalsiai. Po daugiau nei valandą trukusio posėdžio Tarybos nariai išsiskirstė pakankamai liūdnomis nuotaikomis.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia